koncert
party

Retro vinyl oldies party

Autentická Retro párty zakvitne aj v máji. Pozbierajte si s nami na parkete legendy rock´n´rollu, diska, 70., 80. rokov a československého soc-popu s kapelou Ginger Chocolate a trojlístkom DJov Arnoštkom, Babikou a Frenkym. Večer nás čaká aj pestrá dobová výzdoba, nezabudnuteľné hry všakovakého druhu a kultové pochutiny.

Táto akcia sa konala v minulosti

V retro štýle vás čaká:
• Hernička. Zahrajte si dnes už legendárne videohry z klasických konzol ako Playstation, Atari a Super Nintendo. V ponuke budú hry Bomberman, FIFA93, Super mário, Contra, KIrby's Adventure, Asterix a Obelix a Battle City.

• Spoločenské hry. Stavebnica Merkur, piškvorky, Logic, Stolný futbal, šach, skákanie škôlky, Človeče, nehnevaj sa, magnetické rybičky a stolný hokej.

• Cukrovej vaty, čo hrdlo ráči.

• Občerstvenie. Pripomenieme si tradičné dobroty ako Piknik, Pikao, Kyslé lízanky, Pedro žuvačky, Tatranky, Arašidové chrumky, Deva čokoládky, farebné malinovky či cukríkové náhrdelníky.

• Outfit. Oblečte si, čo považujete za najviac retro vo svojom šatníku, nechajte sa odfotiť a vyhrajte štýlový LOMO foťák: bit.ly/LomoDianaF

• Výroba odznakov. Vyrobte si odznak podľa vlastnej fantázie alebo s retro inšpiráciami.

• Výzdoba. Atmosféru doplnia céčka, farebné girlandy, vlajky, retro telefón, dobové časopisy, vinylové platne, Rubiková kocka, lampiónový sprievod na terase aj maľovanky na stoloch.

• Trabant. Pri vstupe vás bude čakať klasický trabant, v ktorom sa môžete odfotiť.

• Živá kapela Ginger Chocolate. To sú dve rozbláznené speváčky, ktorým kryje chrbáty trojčlenná muzikantská skupina. V ich podaní ožíva starý rock, rock’n’roll a ďalšie zánre. Zafixujte si vlasy, bude to poriadna dávka energie!

• DJ Arnoštek pripraví vinylovú selekciu tých najväčších hitov od 40. swingových rokov až po ranné 90. roky. Počuť budeme hity overené rokmi, na ktoré sa len ťažko zabúda. “Baví ma sledovať, ako si ľudia užívajú hudbu svojich rodičov a skladby, ktoré počuli kedysi dávno a znova majú tú možnosť si ich pripomenúť,” hovorí DJ Arnoštek.

• DJ Babika prinesie na parket selekciu so ženským citom. V jej podaní bude znieť hlavne disko z 80. rokov a tiež hudba 90. rokov, retráci sa tak môžu tešiť na hity a super žúr.

• DJ Frenky predvedie svoj až renesančne široký záber, v ktorom nebude chýbať rock ´n´roll, rockové a beatové hitovky či prierez od 60. až po 90 roky. “Nebránim sa ani československým pesničkám z rôznych období, niektoré sú až nechutne obskúrne, o to radšej ich púšťam. Hranie retro vecí prišlo spoločne so zbieraním starých platní, ešte v období keď ich už nikto nechcel. Starú muziku som mal a stále mám rád,” hovorí Frenky.

• Originálna projekcia od VJ Bliksa

• Písací stroj ako guestbook.

Link na facebook event

Vstupné: 7 €

 

Odporúčame

výstava

Každá rodina má svoj príbeh

Unikátny projekt predstavuje rodinné poklady a k nim sa viažuce príbehy, ako ich vyrozprávalo dvadsať členov bratislavskej...Viac
26.5.2017 - 8.10.2017 / Židovské komunitné múzeum
odporúčame!
koncert

Blues na Lodi: Sitra Achra

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Hrajú (Sitra Achra...Viac
Ne 4.6.2017 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
letný festival

Uprising reggae festival 2017

Africká roots reggae legenda Alpha Blondy, posledný koncert Irie Revoltés, Zion Train, 5'nizza, Foreign Beggars, Congo Natty, a...Viac
25.8.2017 - 26.8.2017 / Zlaté piesky
odporúčame!
prednáška / diskusia

TEDxBratislava 2017 - Straty a nálezy

Poďte sa stratiť a nájsť na 8. ročník TEDxBratislava 2017. TEDxBratislava je nezisková multižánrová konferencia na štýl...Viac
Ne 2.7.2017 / Slovenské národné divadlo - Opera
odporúčame!