koncert
party
festival
iná akcia

Račianske vinobranie

Každoročné tradičné slávnosti spojené s bohatým kultúrnym programom. Nebudú chýbať koncerty kapiel, dji, výstavy, folklórne programy a stánky s jedlom, vínom a kolotoče.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program:

Štvrtok, 13.9.2018
Miestny úrad Bratislava- Rača, Kubačova 21

16.00 Vernisáž výstavy obrazov Mgr. Ladislav Olexa: „Príbehy a 
premeny“ 
program: Spevácky súbor Račan
Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
17.00 Vernisáž výstavy obrazov Hanna Kuta - Poľsko 
Vernisáž výstavy Patchworkárskeho cechu a Klubu 
paličkovanej čipky Rača
program: Spevácky súbor Račan

Piatok, 14.9.2018
Červená lisovňa Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

16.00 Vernisáž výstavy obrazov a sôch Alexandra Hudecová, František Bohunický: „Červenám sa“
Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
17.00 Dychová hudba Račianka
19.00 M-Club
21.00 Záver
Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina
17.00 Andrea Blahová a Impresia
18.30 Ewelin 
20.00 Horkýže slíže
21.00 Disko Odlies 80'- 90' 
23.00 Záver
Pódium Kaufland, nám. Andreja Hlinku
16.00 Disco párty
19.30 DJ Julo alias Python 
22.00 Záver

Sobota, 15.9.2018
Účelová budova, Knižkova dolina č.2 

10.00 Otvorenie 36. ročníka Výstavy ovocia, zeleniny a kvetov – 
Slovenský zväz záhradkárov Rača
Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
14.30 Základná umelecká škola Vrbenského 
15.30 Dychová hudba Grinavanka
17.30 Ján Hruška a Jaroslav Hruška
19.00 Pozdravy z Morawice – Magdalena Cholu a Daria 
Kierońska
20.00 Hudobná skupina Duo Servus
22.00 Záver
Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina
13.00 Nácvik a zvuková skúška DFS Vienok a ĽH
14.30 Alegorický sprievod od Družstevného domu Račan do 
amfiteátra – Knižkova dolina
15.00 Slávnostné otvorenie Vinobrania a požehnanie úrody
15.30 Vyhodnotenie súťaží Račianskeho vinohradníckeho 
spolku
1. Súťaž o najkrajší a najväčší strapec muštových a 
stolových odrôd hrozna 
2. Súťaž o najlepší burčiak
15.45 Ukážky lisovania hrozna s Račianskym vinohradníckym 
spolkom 
16.00 Detský folklórny súbor Vienok „Vienok spieva, hrá a 
tancuje“ už 50 rokov 
Program venovaný k 50. výročiu založenia DFS Vienok.
17.30 Folklórny súbor Karpatskí valaškári a ĽH Picúchovci 
"Zaľúbený demižón a zlomené víno" 
18.30 Súťaž
19.00 Lavagance
20.30 Para
21.30 Afterparty / Milan Lieskovsky
24.00 Záver
Pódium Kaufland, nám. Andreja Hlinku
14.00 Súťaže o poukážky Kaufland
14.30 Slávnostný sprievod Vinobrania
15.00 Interaktívne predstavenie pre deti Miro Jilo
16.00 ZUŠ Vrbenského
17.00 Tanečná skupina H&T 
18.30 Módna prehliadka Jana Jurčenko
19.00 Majk Spirit / 20.00 Autogramiáda + foto
20.00 Majself
21.00 Jozefove kone
22.00 Záver

Nedeľa, 16.9.2018
Pódium Nemecký kultúrny dom, Barónka 3

14.00 Spevácky súbor Račan
15.00 Dychová hudba Lieskované
17.00 Pavol Laták
19.00 Senzus
21.00 Záver
Hlavná scéna, Amfiteáter- Knižkova dolina
14.30 Detský folklórny súbor Lúčka
15.30 Folklórny súbor Kopaničiar
17.00 Lojzo
18.30 Veronika Rabada 
20.00 Adam Ďurica
21.00 Záver
Pódium Kaufland, nám. Andreja Hlinku
14.00 Súťaže o poukážky Kaufland
15.00 Detské predstavenie / Kúzelnícka schow
16.00 Veronika Hatala
17.00 Magdaléna Choluj & Daria Kieronska ú Morawica, PL
18.00 Lukáš Adamec / 19.30 Autogramiáda + foto
19.00 Silent trio
20.00 Záver

--------------

Račiansky chotár, Piatok – Nedeľa 14.-16.9.2018
Prezentácia MČ Rača, Jurkovičova ul.

14.00 – 22.00 Predaj račianskych suvenírov
Predaj vín z produkcie miestnych vinohradníkov a 
vinárov – Ivan Holík, Rudolf Rakyta, František 
Krajčirovič, Miloš Máťuš
Predajný stánok Villa vino Rača, a.s.
Piatok, 14.9.2018
15.00 – 22.00 Hudobná skupina Párty time
Sobota, 15.9.2018
15.00 – 22.00 Kenny a bratranci
Nedeľa, 16.9.2018
15.00 – 21.00 Hudobná skupina Mistral

------------

Sprievodné podujatia Sobota, 15.9.2018
Amfiteáter – Knižkova dolina

15.45 Lisovanie hrozna a ochutnávka muštu/RVS

Sobota – nedeľa, 15.– 16.9.2018
Račianska izba MOMS, Obecný dom, Alstrova 249
14.00 – 18.00 Stála expozícia Račianskej izby

Party stan Villa Vino Rača a.s., Detvianska ul. 
Piatok 14.00 – 24.00 h, 
sobota 12.00 – 24.00 h, 
nedeľa 12.00 – 21.00 h
Ochutnávka a predaj ocenených fľaškových vín 
Odkalený burčiak z tohtoročnej úrody
Mladé vína z tohtoročnej úrody
Pódium pred Družstevným domom Račan, Detvianska ul.
14.9.2018, 17.00 – 19.00 h Dychová hudba Unínčanka z Unína
15.9.2018, 16.00 – 18.00 h Dychová hudba Záhorienka
16.9.2018, 16.00 – 18.00 h Oľga Baričičová z Holíča

---------

Výstavy
Piatok - sobota - nedeľa, 14.– 16.9.2018, 12.00 – 20.00 h
Miestny úrad Bratislava-Rača, Kubačova 21
Výstava obrazov Mgr. Ladislav Olexa: „Príbehy a premeny“ - o Rači, o krásach Slovenska, o slovenskej mytológii, o slovanskej ikonografii, o dojmoch z potuliek svetom - o zhmotnených snoch a víziách...
Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
Výstava Patchworkárskeho cechu spojená s predajom patchworkových výrobkov – ukážky prác, rôznych postupov a techník
Výstava Klubu paličkovanej čipky Rača
Výstava obrazov Hanna Kuta - Poľsko
Červená lisovňa Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
Výstava obrazov a sôch Alexandra Hudecová, František Bohunický: „Červenám sa“
Vináreň Nemecký kultúrny dom, Barónka 3
Výstava obrazov Klubu umelcov Rače
Účelová budova, Knižkova dolina č. 2
Výstava ovocia, zeleniny a kvetov SZZ Rača

Športové podujatia Sobota, 15.9.2018
9.00 – 17.00 Memoriál Miloša Sedramača – medzinárodný turnaj predprípraviek vo futbale
Štadión FK Rača na Černockého ulici 
9.00 – 15.00 Račiansky strapec – súťaž v karate
Telocvičňa ZŠ Tbiliská 
10.00 – 13.00 Družobný šachový turnaj 
KS Krasňanská beseda
13.00 – 17.00 Račiansky pohár BMX – preteky v BMX
Bikrosová dráha v športovom areáli Černockého
10.30 ŠK Krasňany – MŠK Kráľová pri Senci, futbalové stretnutie 5. Ligy
Futbalový štadión Pekná cesta 2/A

Nedeľa, 16.9. 2018
9.00 – 15.00 XVI. ročník Vinobranecký volejbalový turnaj dievčat a chlapcov prípravky
Telocvičňa ZŠ Tbiliská 
10.30 FK Rača – FC Malacky, futbalové stretnutie 3. Ligy
Štadión FK Rača Černockého ulica 2
10.00 – 17.00 Slovenský pohár BMX – preteky v BMX
Bikrosová dráha v športovom areáli Černockého

-----------

Štánkový predaj
Piatok , 14.09.2018, 08.00 – 24.00 h
Sobota, 15.09. 2018, 08.00 – 24.00 h
Nedeľa, 16.09.2018, 08.00 – 22.00 h 

Kolotoče
Piatok, 14.09.2018, 10.00 - 24.00 h
Sobota, 15.09.2018, 10.00 - 24.00 h
Nedeľa, 16.09.2018, 10.00 – 22.00 h

Zmena programu vyhradená!!!

Odporúčame

výstava

Emília Rigová / Ikony periférie

Gandy gallery Vás s radosťou pozýva na otvorenie samostatnej výstavy Emílie Rigovej, ktorá je tohtoročnou laureátkou Ceny Oskára...Viac
12.12.2018 - 22.2.2019 / Gandy Gallery
od vás odporúčame!
divadlo

Red Cat Romantique

Noc pre všetkých, čo nezanevreli na lásku! Kabaretná séria čítanej ľúbostnej poézie, elegantne dávkovanej nahoty a erotiky v...Viac
Št 7.3.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
letný festival

Festival Pohoda 2019

Pohoda sa tento rok koná od 11. do 13. júla. Na zozname zatiaľ pecky ako The Roots, Liam Gallagher, Mac DeMarco, The 1975,...Viac
11.7.2019 - 13.7.2019 / Letisko Trenčín
odporúčame!
film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
Ut 19.3.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!