koncert

Plnka: fjužn w/ Lorenzo Senni / Mango Object / Kewu / BZGRL

Diamantom rezaná zliatina eufórie a hyperreálneho zvukového dizajnu od jednej z najzásadnejších postáv súčasnej elektroniky. Lorenzo Senni (Warp Records) ako highlight sezóny už tento piatok 3. mája vo FUGE!
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lorenzo Senni
Vyrastal v malom mestečku na okraji Talianska v deväťdesiatych. Po štúdiu muzikológie v Bologni sa vychádza na Boomkat Editions album Superimpositions, ktorý sa zapisuje medzi najzásadnejšie elektronické hudby poslednej dekády. Ako hudba v dobe "know-wave" prehodnocuje samú seba? Kým Lorenzovi kolegovia ako Burial, Lee Gamble či Leyland Kirby aka The Caretaker dekonštruujú dedičstvo takzvaného hardcore kontinua (rave, dubstep, techno, jungle), pre Lorenza je podobne ako pre jeho taliansku kolegyňu Caterina Barbieri dekonštrukcia len bod, kde sa všetko láme, čistí a začína odznova v smere nekonečnej ležatej osmičky.

Superimpositions funguje v duchu hesla menej je viac, či najmenej je viac, prípadne v duchu hesla "kde je rytmický zlom?", čím ašpiruje na verejného nepriateľa číslo jeden nielen pre všetkých konvencie chtivých poslucháčov. Sám Lorenzo tomu hovorí pointilistický trance, magazín Resident Advisor tomu hovorí “diamantom rezaná zliatina eufórie a hyperreálneho zvukového dizajnu”.

Najnovšie EP Win In The Flat World prevracia tento koncept naruby, Lorenzo rozbíja svoje kompozície na nahé lešenie a vzápätí ho magnifikuje do elektrifikujúcich proporcií, všetko v rozmedzí niekoľkých minút. Paradoxne tá najchladnešia zvuková paleta krikľavých rave synthov je v konečnom výsledku všetko len nie chladná. Experimentálna hudba (ak je toto experimentálna hudba?) nemusí byť chladne akademická a emócie v nej nemusia byť znakom konformity a gýču.

Sekundujú: Mango Object, Kewu a BZGRL.

Za projektom Mango Object stojí polovica labelu Genot Center, v Prahe usadený Belgičan Wim Dehaen. Jeho ultra čisté, krištalické, hyper realistické zvukové kolízie sú plné vtipných zvratov a tekavých presahov. Zvukové orgie pre generáciu ADHD.

BZGRL (UK/SK) je jedno z najzaujímavejších nových mien na domacej mikro scéne. Ak ste nemali tú česť rozhodne odporúčame nezmeškať jeho eklekticky stavané DJ sety, ktoré ponúkajú zlatý rez grime-om, musique concrète a súčasnými klubovými tendenciami.

Kewu funguje na pražskej elektronickej klubovej scéne už dlhšiu dobu. Organizuje klubové noci po celej Českej republike. Zároveň sa podieľa na dramaturgii eventov ADDICT.

---------

Vstup: 10€ / 12€, na mieste 15€


Odporúčame

prednáška / diskusia

Umenie pre verejný priestor

St 17.7.2019 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
party

Plnka / Föllakzoid (Sacred Bones Records) + guest

Ut 8.10.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Prísľub úsvitu

Životopisný príbeh s prvkami tragikomédie Romaina Garyho, jedného z najznámejších francúzskych spisovateľov, ktorý ako jediný...Viac
St 17.7.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Glen Hansard

Oskarový írsky pesničkár a herec Glen Hansard príde symbolicky zablahoželať slovenským fanúšikom k 30. výročiu nežnej revolúcie...Viac
Ne 17.11.2019 / Istropolis
odporúčame!