koncert

Plnka: fjužn w/ Lorenzo Senni / Mango Object / Kewu / BZGRL

Diamantom rezaná zliatina eufórie a hyperreálneho zvukového dizajnu od jednej z najzásadnejších postáv súčasnej elektroniky. Lorenzo Senni (Warp Records) ako highlight sezóny už tento piatok 3. mája vo FUGE!
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Lorenzo Senni
Vyrastal v malom mestečku na okraji Talianska v deväťdesiatych. Po štúdiu muzikológie v Bologni sa vychádza na Boomkat Editions album Superimpositions, ktorý sa zapisuje medzi najzásadnejšie elektronické hudby poslednej dekády. Ako hudba v dobe "know-wave" prehodnocuje samú seba? Kým Lorenzovi kolegovia ako Burial, Lee Gamble či Leyland Kirby aka The Caretaker dekonštruujú dedičstvo takzvaného hardcore kontinua (rave, dubstep, techno, jungle), pre Lorenza je podobne ako pre jeho taliansku kolegyňu Caterina Barbieri dekonštrukcia len bod, kde sa všetko láme, čistí a začína odznova v smere nekonečnej ležatej osmičky.

Superimpositions funguje v duchu hesla menej je viac, či najmenej je viac, prípadne v duchu hesla "kde je rytmický zlom?", čím ašpiruje na verejného nepriateľa číslo jeden nielen pre všetkých konvencie chtivých poslucháčov. Sám Lorenzo tomu hovorí pointilistický trance, magazín Resident Advisor tomu hovorí “diamantom rezaná zliatina eufórie a hyperreálneho zvukového dizajnu”.

Najnovšie EP Win In The Flat World prevracia tento koncept naruby, Lorenzo rozbíja svoje kompozície na nahé lešenie a vzápätí ho magnifikuje do elektrifikujúcich proporcií, všetko v rozmedzí niekoľkých minút. Paradoxne tá najchladnešia zvuková paleta krikľavých rave synthov je v konečnom výsledku všetko len nie chladná. Experimentálna hudba (ak je toto experimentálna hudba?) nemusí byť chladne akademická a emócie v nej nemusia byť znakom konformity a gýču.

Sekundujú: Mango Object, Kewu a BZGRL.

Za projektom Mango Object stojí polovica labelu Genot Center, v Prahe usadený Belgičan Wim Dehaen. Jeho ultra čisté, krištalické, hyper realistické zvukové kolízie sú plné vtipných zvratov a tekavých presahov. Zvukové orgie pre generáciu ADHD.

BZGRL (UK/SK) je jedno z najzaujímavejších nových mien na domacej mikro scéne. Ak ste nemali tú česť rozhodne odporúčame nezmeškať jeho eklekticky stavané DJ sety, ktoré ponúkajú zlatý rez grime-om, musique concrète a súčasnými klubovými tendenciami.

Kewu funguje na pražskej elektronickej klubovej scéne už dlhšiu dobu. Organizuje klubové noci po celej Českej republike. Zároveň sa podieľa na dramaturgii eventov ADDICT.

---------

Vstup: 10€ / 12€, na mieste 15€


Odporúčame

koncert

Viva Musica!: Janoska Ensemble

Svetoznáme zoskupenie Janoska Ensemble uvedie v slovenskej premiére nový projekt Revolution.Viac
Št 27.6.2019 / Stará tržnica
odporúčame!
film

High Life

Príbeh sa odohráva vo vesmíre na palube kozmickej lode. Skupina trestancov sa rozhodla namiesto doživotia slúžiť vede a stali sa...Viac
Ne 26.5.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
iná akcia

Vláčik Záhoráčik (s cyklovozňom)

Cykloturistický vlak Záhoráčik už odštartoval svoju tretiu sezónu. Voziť turistov bude každú sobotu, nedeľu a počas sviatkov až...Viac
27.4.2019 - 13.10.2019 / Plavecké Podhradie
odporúčame!
koncert

Benjamin Clementine and His Parisian String Quintet

Benjamin Clementine, držiteľ Mercury Prize, vystúpi v Bratislave s parížskym sláčikovým kvintentom.Viac
St 22.5.2019 / Majestic music club
odporúčame!