koncert

Orient (CZ) + Vellocet Roll (CZ)

Crème de la crème českej alternatívnej scény v Novej Cvernovke.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Orient (CZ)
Pôvodne ako trio začínali s preskúmavaním aktuálneho elektronického diania, avšak v priebehu rokov postupne prešli k tradičnejšie hrajúcej kapele so živými nástrojmi vrátane dychov, perkusií alebo starých syntetizátorov, a to už v štvorčlennej zostave.

Pražskí Orient vydali nový album, LP "Redwood" so sebou nesie obmeny ako v zostave, tak v štýle. Svojrázna formácia prešla personálnymi zmenami, a na poste bubeníka privítala Patrika Šafránka. O basu na nahrávke sa potom postaral Ondřej Šponer, ktorého ale v živej zostave nahradí Andrea Rottin.

Vellocet Roll (CZ)
Pražská postpunková formácia Vellocet Roll vydala svoju debutovú platňu A Man Asleep v roku 2019 na labeli Theremin Records, čo jej zabezpečilo nezameniteľný špinavý zvuk.

Päťčlenná zostava naživo vytvára zvukovú koláž plnú psychedélie, zahmlené gitary sa miešajú s neurotickými plochami saxofónu. Na albume A Land Ridden by Darkness (Full Moon Forum, 2021) svoj hutný energický zvuk kapela dopĺňa o nečakane zvodné freejazzové pasáže.

Takmer presne rok po druhom dlhohrajúcom albume prichádzajú s ďalšou nahrávkou, kde sa vôbec po prvýkrát rozhodli použiť slovenčinu. EP Halcyon Days zachytáva kapelu v priamočiarejšom punkovom móde, päťčlennú zostavu kapely rozšíril Ján Podskalský (gitara), na koncertoch zvuk ešte dopĺňajú perkusie Josefa Hradilka (Dukla). Vellocet Roll patrí aktuálne medzi najlepšie živé kapely na bohatej českej alternatívnej scéne.

Odporúčame

prednáška / diskusia

Makro: Od richtára po primátora (komentovaná prehliadka)

20.4.2024 - 21.4.2024 / Stará radnica MMB
odporúčame!
divadlo

Biela pani z Abu Zabí

Pi 19.4.2024 / DPOH
odporúčame!
koncert

Still Corners (USA/UK)

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát v rámci koncertnej série Nu Sound Of zaleje americko-britské trio Still Corners...Viac
St 22.5.2024 / Nová Cvernovka
odporúčame!
film

To sa mi snáď len zdá

Nicolas Cage v úlohe nenápadného vysokoškolského profesora Paula. Ten sa zo dňa na deň začne objavovať v snoch miliónov ľudí po...Viac
SĽUK / Artkino Za zrkadlom / Kino Mier Modra / Kino Lumière / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Ci...
odporúčame!