koncert

Vrba x Noetinger - Coudoux x Moir - Ondrej x Zajac

Jeden z posledných experimentálnych koncertov v  T3 kultúrnej električke.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vrba x Noetinger

Petr Vrba, český multiinštrumentalista a neúnavný propagátor voľnej improvizácie a experimentálnej hudby, vystúpi v T3 v spolupráci s francúzskym priekopníkom živej elektroniky Jérômom Noetingerom.

Jérôme Noetinger je filmár, skladateľ a improvizátor, ktorý hrá na elektroakustické nástroje, najmä na kotúčové magnetofóny Revox, ktoré majstrovsky využíva ako zdroj zvuku. Dlhé roky stál na čele neziskovej organizácie Metamkine, ktorá sa venuje šíreniu improvizovanej a elektroakustickej hudby.

Petr Vrba hrá na trúbku, klarinet, syntetizátory a ďalšie elektronické nástroje. Spolupracuje s filmármi, tanečníkmi a vizuálnymi umelcami a pravidelne vystupuje so špičkou európskej voľnej improvizačnej scény.

Coudoux x Moir

Duo Coudoux x Moir prináša na scénu jedinečné spojenie hlasu a violončela, ktoré sa v ich podaní menia na nekonečný zdroj zvukových možností. Casey Moir, austrálska vokalistka a experimentátorka so sídlom vo Švédsku, spolu s nemeckou violončelistkou Elisabeth Coudoux, skúsenou improvizátorkou, vytvárajú hudobný svet, v ktorom sa prelínajú vrstvy zvukov, napätie i kontrasty. Ich vystúpenia sú plné spontánnosti aj precíznosti, kde sa divokosť stretáva s jemnosťou a každý moment dýcha slobodou aj vzájomným porozumením.

Obe umelkyne sú známe svojím neustálym hľadaním nových zvukov a techník. Moir skúma možnosti ľudského hlasu aj pomocou efektových pedálov, zatiaľ čo Coudoux posúva hranice hry na violončelo od klasiky cez jazz až po voľnú improvizáciu. Ich spoločné koncerty sú živým dialógom medzi dvoma autonómnymi, no prepojenými hudobnými osobnosťami, ktoré vás pozývajú do fascinujúceho sveta súčasnej improvizovanej hudby.

Ondrej Zajac

Patrí k najaktívnejším gitaristom avantgardnej scény strednej Európy. Žánrovo neuchopiteľný gitarista plynule spája experimentálnu hudbu, jazz, ambient, minimalizmus a preparované techniky. Nahrávky vydal sám i v kolaboráciách na Slovensku, v Česku, Anglicku, Mexiku, Peru, Francúzsku, komponuje hudbu pre krátke filmy a galerijné výstavy, odohral improvizované koncerty s desiatkami hudobníčok a hudobníkov, je súčasťou kapiel Banausoi a Data Koroptev.

Koncertoval na festivaloch, v bytoch, kluboch, kultúrnych centrách, v jablkovom sade, rozpadnutých budovách, galériách, kníhkupectvách, v hradbách miest, v električke, kostole, mlyne, atómovom kryte, múzeu, telefónnych búdkach a v botanickej záhrade.

Vstupné: dobrovoľné, odporúčané 10€.

Odporúčame

koncert

Orchester Jeana Valjeana - Manifestival

Multižánrové 5-členné teleso na čele s hercom Danielom Fischerom predstaví v STARS auditorium svoj nový album "Manifestival".Viac
Pi 8.5.2026 / STARS auditorium
odporúčame!
film

Sliepka

Film citlivo a s typickou autorskou poetikou maďarského režiséra Györgya Pálfiho sleduje zviera ako nemého svedka ľudských osudov...Viac
Kino Lúky / Artkino Za zrkadlom / Kino Mladosť / Cinema City Eurovea / Kino Lumière / Edison Filmhub
odporúčame!
divadlo

LOVE2DANCE

Tanečno-divadelná show LOVE2DANCE vás pozýva na fascinujúcu cestu do sveta štandardných a latinsko-amerických tancov. V tomto...Viac
Pi 5.6.2026 / STARS auditorium
odporúčame!
výstava

Stred je inde II.

Výstava sa zaoberá traumami ako dôsledkami fungovania spoločnosti. Autorky Klára Kusá a Andrea Uváčiková kriticky spochybňujú...Viac
14.5.2026 - 27.9.2026 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!