Táto akcia sa konala v minulosti

něco něco

Tanečnú, elektronickú a miestami post-punkovú kapelu tvorí speváčka Alžbeta Trusinová a Tomáš Tkáč, ktorý okrem spevu obstaráva aj syntetizátory a gitaru. Na koncertoch ich sprevádza energický bubeník Václav Švestka.

V pesničkách s poetickými českými textami sa kapele darí prepojiť zdieľanú skúsenosť ľudí, ktorí hľadajú svoje miesto vo svete a snažia sa žiť tak, aby obstáli sami pred sebou. Hlavná textárka Alžbeta Trusinová tiež často pracuje s témou ženskej skúsenosti a empowermentu. V ich tvorbe ale stále zostáva prítomný aj prvok hravosti a zveličenia.

Kapela vznikla v roku 2019 a vydala tri platne, Začíná (2020), Útržky (2021), za ktoré boli nominovaní na hudobné ceny Vinyla a Apollo, a Třetí (2023).

něco něco sú pár a kapela. Spolu žijú, skladajú a koncertujú. A milujú to.

Zapomělsem

Hudobný projekt, za ktorým stojí brněnsko-jesenický songwriter Aleš Macenauer, zaujal v roku 2021 českú alternatívnu scénu albumom Měsíc ve váze.

Pôvodná folková estetika sa z jeho druhej dosky Jesnou z roku 2023 vytráca a album sa posúva k elektronickému zvuku, ktorému dominujú syntetizátory, tanečné beaty a post-punkové gitary. Skladby formou kolážových čriepkov rozprávajú o zapálenom nočnom meste, nad ktorým lietajú kozmické lode, o vnútroblokoch, do ktorých padajú hviezdy, a nad ktorými duchovia na strechách šepkajú, že budeme opití.

Pesničkársky rukopis prenesený na tanečný parket smutnej diskotéky. Jesenická melanchólia na párty.

Odporúčame

vážna hudba

Moyzesovo kvarteto v kaštieli

Od svojho vzniku v roku 1975 patrí Moyzesovo kvarteto medzi najvýznamnejšie komorné zoskupenia na Slovensku.Viac
Po 2.9.2024 / Záhrada Csákyho kaštieľa v Prievoze
odporúčame!
výstava

Jozef Sušienka. Lekcia krajiny

7.6.2024 - 6.10.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Prešporské porno

Na začiatku roku 1969 ešte stála synagóga na Rybnom námestí v Bratislave a Vydrica pod Hradom, ale nad Československom sa...Viac
St 26.6.2024 / DPOH
odporúčame!
film

Mad Max a Dóm hromu

Spustnutý a na pokraji šialenstva sa Max sám potuluje pustatinou vo vraku Prenasledovacieho špeciálu, ťahanom ťavím záprahom...Viac
St 26.6.2024 / Kino Lumière
odporúčame!