koncert
vážna hudba

Martinů, Šostakovič, Čajkovskij

Pod vedením Leoša Svárovského na trúbke hrá Stanislav Masaryk a na klavíri Ladislav Fančovič.

Táto akcia sa konala v minulosti

Vo štvrtok 3. júna sa Slovenská filharmónia predstaví pod taktovkou pravidelného hosťa koncertných sezón Leoša Svárovského. Sólistami večera budú dvaja mladí, mimoriadne talentovaní slovenskí interpreti – Stanislav Masaryk, ktorý od tejto sezóny zastáva post 1. trubkára Českej filharmónie a jeden z najvšestrannejších slovenských interpretov, klavirista Ladislav Fančovič. Spoločne uvedú Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester č. 1 c mol op. 35 Dmitrija Šostakoviča. Program doplní Sinfonietta La Jolla, H. 328 Bohuslava Martinů a Haydnova Symfónia č. 103 Es dur S Vírením tympanov, Hob. I:103.

Koncert sa začne o 19.00 h a platí prednostne pre držiteľov abonentiek Populárneho cyklu / C.    V priamom prenose ho odvysielame na stream.filharmonia.sk.

Na úvod koncertu zaznie Sinfonietta La Jolla, H. 328 pre komorný orchester od českého skladateľa Bohuslava Martinů. Vznikla na objednávku hudobnej spoločnosti v malom kalifornskom meste La Jolla, ktorá skladateľa v roku 1950 požiadala o melodickú a prístupnú kompozíciu. Sólistami večera budú dvaja mladí slovenskí interpreti – Stanislav Masaryk a Ladislav Fančovič. V ich interpretácii zaznie Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester č. 1 c mol, op. 35 Dmitrija Šostakoviča. Zaujímavosťou diela je použitie trúbky, ktorá často vystupuje v úlohe sarkastického komentátora hudobného diania v klavírnom parte. Koncert uzavrie Haydnova Symfónia č. 103 Es dur „S vírením tympanov“, Hob. I:103. Viaže sa  k druhej londýnskej ceste skladateľa.       

Interpreti:
Leoš Svárovský dirigent
Stanislav Masaryk trúbka
Ladislav Fančovič klavír

Program:
Bohuslav Martinů - Sinfonietta La Jolla, H. 328
Dmitrij Šostakovič - Koncert pre klavír, trúbku a sláčikový orchester č. 1 c mol, op. 35
Joseph Haydn - Symfónia č. 103 Es dur S vírením tympanov, Hob. I:103

Cyklus: C Populárny

Vstup: 15€ / 12€

Odporúčame

divadlo

Divadlo GUnaGU: Muži sa minuli (Dáša, Rút & Sisa)

Čierna komédia o manželstve. V hre je všeličo naopak – Viktor Horján, Martin Meľo a Martin Hronský hrajú tri ženy a všetkých...Viac
Ut 24.5.2022 / GUnaGU
odporúčame!
prednáška / diskusia

Svetové umenie – Prednášky o výtvarnom umení 60+

23.5.2022 - 6.6.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Piknik vo vinohradoch

So 24.9.2022 / Pezinok
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Portico Quartet (UK) + God & Eve

Portico Quartet je už pätnásť rokov stálicou britského moderného jazzu. Do nášho mesta sa kapela vráti po piatoch rokoch, po...Viac
Št 16.6.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!