koncert
literárna akcia

Leto v úli

Hudobno-poetické pásmo s gitaristkou, skladateľkou a speváčkou Evou Golovkovou a režisérom, hercom a pedagógom Petrom Weincillerom. V programe odznejú zhudobnené básne Maše Haľamovej, Margity Figuli, Jána Smreka či Daniela Heviera v autorskom podaní Evy Golovkovej.
Táto akcia sa konala v minulosti

O pekné slovo sa postará Peter Weinciller spolu so svojimi študentami Annou Magdalénou Hroboňovou a Filipom Pavukom. Peter Weinciller prednesie básne Jána Smreka, Ľudmily Podjavorinskej, Roberta Bielika, Daniela Majlinga.

Anna Magdaléna Hroboňová a Filip Pavuk, študenti Divadelnej fakulty VŠMU, prednesú básne, s ktorými získali viaceré ocenenia na medzinárodnom festivale Poděbradské dni poézie v Poděbradoch. Nebude chýbať ani báseň Vincenta Šikulu Leto v úli či výber z tvorby maďarského spisovateľa Frigyesa Karinthyho.

Eva Golovková
Pesničkárka, šansonierka a gitaristka vyštudovala odbor klasická gitara na Štátnom konzervatóriu. Pedagogicky pôsobila na rôznych školách - od základných umeleckých po VŠMU. Takmer 50 rokov účinkuje so svojim bohatým repertoárom po celom Slovensku. Venuje sa komponovaniu, zhudobňuje poéziu. 

Peter Weinciller
Režisér, herec a pedagóg vyštudoval herectvo na Konzervatóriu v Košiciach a na Katedre divadelnej réžie a dramaturgie VŠMU v Bratislave. Neskôr si svoje štúdiá doplnil na Pápežskom inštitúte Jána Pavla II. pri Lateránskej univerzite v Ríme. Je režisérom a riaditeľom divadla Teatro Colorato. Vyučuje na Katedre herectva Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 

Odporúčame

koncert

BJD 2024: GoGo Penguin

So 19.10.2024 / A4 Studio, Trnavská cesta 49
odporúčame!
výstava

Erik Binder - Vizuálny punk

Výstava malieb jednej z najvýraznejších osobností slovenskej výtvarnej scény porevolučného obdobia - Erika Bindera.Viac
29.5.2024 - 29.9.2024 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
výstava

V oku búrky. Umenie secesie na Ukrajine

Výstava predstavuje približne 60 diel z umenia secesie, ktorá kulminovala v Európe okolo roku 1900 a zasiahla aj výtvarnú scénu...Viac
21.6.2024 - 22.9.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Letné svetlo a potom príde noc

Ut 13.8.2024 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!