koncert

Koncert pre Ukrajinu

Alyona Alyona, Berlin Manson, FVLCRVM, VBPS, spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykoly Lysenka, Karpatské chrbáty. Po vyše dvoch rokoch, odkedy bola Ukrajina vojensky napadnutá, sa v nedeľu 25. februára uskutoční 3. ročník Koncertu pre Ukrajinu. Príďte aj vy vyjadriť solidaritu ľuďom na Ukrajine, ale aj tým Ukrajinkám a Ukrajincom, ktorí museli pre vojenský konflikt zo svojej krajiny utiecť.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncert sa tento rok bude konať od 17:00 na Primaciálnom námestí a od 20:00 v klube Fuga.

Na Primaciálnom námestí vystúpi ukrajinská raperka Alyona Alyona, ktorá bude tento rok reprezentovať Ukrajinu na Eurovízii, Berlin Manson a spevácky zbor Charkivského národného akademického divadla opery a baletu Mykoly Lysenka.

Vo Fuge sa predstavia umelci, ktorí nedávno vystúpili na festivale Pohoda loves Ukraine v Kyjive – FVLCRVM, Karpatské chrbáty a VBPS, program uzavrie DJ Matwe.

Podujatie organizujú festival Pohoda a Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS) a chcú ním spolu so širokou verejnosťou vyjadriť solidaritu a spolupatričnosť s našimi východnými susedmi a susedkami. Zároveň ním chcú podporiť ukrajinské umelkyne a umelcov, ktorí majú stále obmedzené možnosti vystupovať vo svojej rodnej krajine.

„Bude to silný koncert. Od klasiky fantastického zboru z Charkiva, ktorý má mimochodom v repertoári aj slovenské diela, cez energiou nabitý synthpunk kapely Berlin Manson po rap v podaní skvelej Alyony Alyony. Verím, že sa nás na námestí stretne čo najviac - je dôležité ukázať, že väčšina občanov a občianok na Slovensku má srdce na správnom mieste a nie je im ľahostajné utrpenie ľudí na vojnou sužovanej Ukrajine,“ dodáva k podujatiu šéf Pohody Michal Kaščák.

Program na Primaciálnom námestí sa začne o 17:00 a vstup pre verejnosť bude voľný.
Program v klube Fuga sa začne o 20:00 – výťažok zo vstupného poputuje iniciatíve Music Saves UA, ktorá poskytuje humanitárnu pomoc ľuďom na Ukrajine.

Moderátorom koncertu na námestí bude Martin Staňo.

Klik pre viac informácií

Odporúčame

letný festival

Punkáči deťom 2024

13.ročník hudobno-spoločenského letného festivalu, ktorého hlavným motívom je benefícia. Každým rokom sa časť tržieb zo vstupného...Viac
29.8.2024 - 31.8.2024 / Camping Rybníky, Opatovce
odporúčame!
divadlo

bazén (bez vody)

Čierna komédia svetoznámeho britského autora Marka Ravenhilla. bazén (bez vody) je šokujúca hra o spôsoboch, akými sa naše túžby...Viac
Ut 21.5.2024 / Divadlo bez masky
od vás odporúčame!
iná akcia

Dobrý trh

Aprílový Dobrý trh sa ponesie hlavne v cyklo téme, ktorú doplnia aj Detský trh, Dvor neziskoviek, diskusie, výstava, divadielka,...Viac
So 20.4.2024 / Panenská ulica a okolie
odporúčame!
koncert

The Dead South (CAN)

Kanadská kapela The Dead South, ktorá je fenoménom naprieč generáciami i žánrami, sa po úspešnom koncerte v roku 2022 vracia do...Viac
St 5.6.2024 / STARS auditorium
odporúčame!