koncert

Koncert belasého motýľa 2018

5. júna sa bude konať 14. ročník koncertu Belasého Motýľa. Vystúpia aj King Shaolin, Medial Banana, či Saténové ruky a Polemic. Program začína o 16:00 na Hlavnom námestí. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Dobrá hudba, atmosféra porozumenia, pulzujúca energia, to je náš koncert! Všetci účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár a vyjadria tak podporu ľuďom so svalovou dystrofiou a myšlienke nezávislého života. Tohtoročný koncert sa uskutoční na bratislavskom Hlavnom námestí. Moderátorom koncertu bude opäť Roman Bomboš, známy z rozhlasového vysielania RTVS.

Koncert bude 5. júna pod holým nebom na Hlavnom námestí v Bratislave. Bez  nároku na honorár vystúpia a myšlienku kampane podporia:

16:00 - Bubnová škola Rytmika

16:20 - Sestričky Notičky

17:15 - King Shaolin

18:15 - Saténové ruky

19:20 - Medial Banana

20:20 - Ľudová hudba Muzička

21:20 - Polemic

Oficiálna stránka

Tohtoročnú kampaň opäť podporia známe osobnosti vyzdobené belasými motýlikmi z dielne Katky Blaško Švecovej. Prostredníctvom sociálnych sietí budú vyzývať na podporu kampane svojich priaznivcov. V minulých rokoch nás takto podporili napr. Selassie, Adela a Sajfa, Korben Dallas, Horkýže Slíže, Sima Martausová, Marek Hamšík, Bekim, Lukáš Latinák a ďalší.

-----------------------

Cieľom kampane BELASÝ MOTÝĽ je informovať verejnosť o dôsledkoch ochorenia svalová dystrofia, ale aj iných nervovo-svalových ochorení a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých. Najťažšie štádiá ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej pľúcnej ventilácie v domácom prostredí.

Motýľ je svojou krehkosťou aj túžbou po slobodnom pohybe symbolom ľudí so svalovou dystrofiou.

Kompenzačné pomôcky sú pre ľudí so svalovou dystrofiou mimoriadne dôležité. Ochorenie ich upútava na vozík, pri presunoch potrebujú zdviháky a debarierizáciu bytov, na prepravu špeciálne upravené autá, na ležanie polohovacie postele. Financie získané z verejnej zbierky rozdeľujeme členom, ktorí potrebujú doplatky za kompenzačné pomôcky, ktoré štát nehradí v plnej výške, prípadne vôbec.

Výťažok z verejnej zbierky sa preto používa na doplatenie na pomôcky, ako najmä zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov, centrály elektrickej energie a iné špecifické pomôcky.  Vďaka  podpore zo zbierky môžu ľudia so svalovou dystrofiou žiť naplno svoj každodenný život.

Doteraz sme z verejnej zbierky Belasý motýľ pomohli  v  569 prípadoch  celkovej sume 303 063,70 €.

Podrobnosti tu

Odporúčame

film

McQueen

Príbeh Alexandra McQueena je moderný príbeh, gotická rozprávka o obyčajnom chlapcovi z robotníckeho Východného Londýna, ktorý...Viac
Kino Lumière / Kino Mier Modra
odporúčame!
koncert

Gleb

Gleb už minulý rok počas svojho vypredaného koncertu sľúbil, že sa do MMC vráti, no v tom čase ešte nebolo isté, či to bude rovno...Viac
31.5.2019 - 1.6.2019 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Skunk Anansie

Na Slovensku vystúpi kultová britská kapela Skunk Anansie. V Bratislave odohrajú plnohodnotný koncert, na ktorom pri príležitosti...Viac
Št 1.8.2019 / Majestic music club
odporúčame!
film

Mladosť

Po talianskej Veľkej nádhere prichádza Paolo Sorrentino so snímkou s medzinárodným hviezdnym obsadením. Film nás tentokrát...Viac
So 27.4.2019 / Kino Lumière
odporúčame!