koncert

Koncert belasého motýľa 2018

5. júna sa bude konať 14. ročník koncertu Belasého Motýľa. Vystúpia aj King Shaolin, Medial Banana, či Saténové ruky a Polemic. Program začína o 16:00 na Hlavnom námestí. 

Táto akcia sa konala v minulosti

Dobrá hudba, atmosféra porozumenia, pulzujúca energia, to je náš koncert! Všetci účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár a vyjadria tak podporu ľuďom so svalovou dystrofiou a myšlienke nezávislého života. Tohtoročný koncert sa uskutoční na bratislavskom Hlavnom námestí. Moderátorom koncertu bude opäť Roman Bomboš, známy z rozhlasového vysielania RTVS.

Koncert bude 5. júna pod holým nebom na Hlavnom námestí v Bratislave. Bez  nároku na honorár vystúpia a myšlienku kampane podporia:

16:00 - Bubnová škola Rytmika

16:20 - Sestričky Notičky

17:15 - King Shaolin

18:15 - Saténové ruky

19:20 - Medial Banana

20:20 - Ľudová hudba Muzička

21:20 - Polemic

Oficiálna stránka

Tohtoročnú kampaň opäť podporia známe osobnosti vyzdobené belasými motýlikmi z dielne Katky Blaško Švecovej. Prostredníctvom sociálnych sietí budú vyzývať na podporu kampane svojich priaznivcov. V minulých rokoch nás takto podporili napr. Selassie, Adela a Sajfa, Korben Dallas, Horkýže Slíže, Sima Martausová, Marek Hamšík, Bekim, Lukáš Latinák a ďalší.

-----------------------

Cieľom kampane BELASÝ MOTÝĽ je informovať verejnosť o dôsledkoch ochorenia svalová dystrofia, ale aj iných nervovo-svalových ochorení a získavať finančné prostriedky na doplatky za kompenzačné pomôcky pre ľudí, ktorí s týmto ochorením žijú. Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, spôsobuje bezvládnosť, odkázanosť na pomoc druhej osoby a rôzne pomôcky. Ochorenie je nevyliečiteľné a má postupne sa zhoršujúci priebeh, ktorý sa nedá zastaviť. Postihuje deti aj dospelých. Najťažšie štádiá ochorenia spôsobujú odkázanosť na dýchanie pomocou umelej pľúcnej ventilácie v domácom prostredí.

Motýľ je svojou krehkosťou aj túžbou po slobodnom pohybe symbolom ľudí so svalovou dystrofiou.

Kompenzačné pomôcky sú pre ľudí so svalovou dystrofiou mimoriadne dôležité. Ochorenie ich upútava na vozík, pri presunoch potrebujú zdviháky a debarierizáciu bytov, na prepravu špeciálne upravené autá, na ležanie polohovacie postele. Financie získané z verejnej zbierky rozdeľujeme členom, ktorí potrebujú doplatky za kompenzačné pomôcky, ktoré štát nehradí v plnej výške, prípadne vôbec.

Výťažok z verejnej zbierky sa preto používa na doplatenie na pomôcky, ako najmä zdviháky, elektrické vozíky, špeciálne mechanické vozíky, elektrické postele, špeciálne sedačky, odsávačky hlienov, centrály elektrickej energie a iné špecifické pomôcky.  Vďaka  podpore zo zbierky môžu ľudia so svalovou dystrofiou žiť naplno svoj každodenný život.

Doteraz sme z verejnej zbierky Belasý motýľ pomohli  v  569 prípadoch  celkovej sume 303 063,70 €.

Podrobnosti tu

Odporúčame

koncert

Morcheeba

Legendárna Morcheeba 14. mája v Majestic Music Clube! V zostave so zakladajúcimi členmi, speváčkou Skye Edwards, a producentom...Viac
Ut 14.5.2019 / Majestic music club
odporúčame!
letný festival

Grape Festival 2019

10. ročník bude 9. a 10. augusta, opäť na letisku v Piešťanoch. Nateraz potvrdené mená: CHVRCHES, The Kooks, Jon Hopkins,...Viac
9.8.2019 - 10.8.2019 / Letisko Piešťany
odporúčame!
výstava

Obrazáreň / Pinacoteca

Slovenská moderna zo súkromných zbierok v Zoya Gallery.Viac
25.1.2019 - 2.6.2019 / ZOYA Gallery
od vás odporúčame!
divadlo

Štvorec

Štvorec. Štyri krát štyri metre. Geometrický útvar, ktorý čaká na svoj obsah. Inštalácia štvorca a jeho umiestnenie do galérie z...Viac
7.3.2019 - 16.3.2019 / Slovenské národné divadlo - Činohra
odporúčame!