koncert

BJD 2023: Kokoroko (UK)

Kokoroko je mnohočlenná banda anglických hudobníčok a hudobníkov, na čele s trúbkárkou Sheilou Maurice-Gray. Skupina mieša gospelovú hudbu západnej Afriky s jazzom a zvukmi tanečnej scény.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Ide o jedinečný, typický londýnsky sound, do ktorej každý člen prináša svoje vlastné, pestrofarebné hudobné pozadie. Spoločným menovateľom je láska k Afrobeat a highlife, a k jeho protagonistom ako Fela Kuti, Tony Allen, či King Sunny Ade, no v produkcií Kokoroko je výrazne prítomný aj vplyv Harlemu sedemdesiatych rokov. Dominantou je rytmika, a to aj v sólach a v improvizáciách.

Debutový album Could We Be More vyšiel pred rokom na značke Brownswood, ktorej dramaturgom je už dekády najvychytenejší jazzový DJ Gilles Peterson. Kokoroko ale album vydala už ako slávna a úspešná skupina - za ostatné 4 roky vďaka výrazným singlom získala desiatky miliónov prehratí na Youtube a Spotify. V roku 2020 vyhrala Urban Music Awards (najlepšia kapela), ten istý rok prvýkrát koncertovala v Royal Albert Hall.

Nedeľný headliner Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa prináša na festival nespútanosť a živelnosť spojenú s geniálnou muzikalitou a neodolateľným zvukom, ktorý reprezentuje tak korene, ako aj budúcnosť jazzu.

Trumpet – Sheila Maurice-Grey
Trombone – Anoushka Nanguy
Bass – Duane Atherley
Guitar – Tobi Adenaike-Johnson
Keyboards – Yohan Kebede
Percussion – Onome Edgeworth
Drums – Ayo Salawu
 

Odporúčame

film

Chiméra

Magický film režisérky Alice Rohwacher o dobrodružnom putovaní medzi živými a mŕtvymi.Viac
25.7.2024 - 31.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Modus Vivendi: Plantasia

Pocta kultovému albumu Mother Earth’s Plantasia od Morta Garsona z roku 1976 v podaní štyroch hudobníkov hrajúcich na...Viac
Št 8.8.2024 / Staromestské centrum KaV - Zichyho palác
odporúčame!
film

Aj zajtra je deň

Delia (Paola Cortellesi) je Ivanova manželka a matka troch detí. S úlohou manželky si vystačí, nič viac nepotrebuje. Príbeh...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière / Kino Film Europe
odporúčame!
koncert

Peter Lipa Band

Slovenská jazzová legenda Peter Lipa sa so svojou kapelou predstaví v Kafé Scherz.Viac
Št 10.10.2024 / Kafe Scherz Palisády
odporúčame!