koncert

Juraj Dura Turtev & Blues Club - Buterfláje Lecá krst

Slovenský bluesman Juraj Dura Turtev a Blues Club.

Táto akcia sa konala v minulosti

Juraj Dura Turtev (Slovensko) je slovenský bluesman, ktorý sa venuje viacero rokov i alikvótnemu a hrdeľnému spevu. Nie je alikvótny spevák – špecialista, ale performer, ktorý využíva alikvótne spevy vo viacerých hudobných štýloch. 

Buterfláje lecá je nový album slovenského bluesmana Juraja 'DURA' Turteva a jeho voľného hudobného združenia zavedeného pod názvom Blues Club. Ako sa na klub patrí, členovia prichádzajú, odchádzajú a znovu prichádzajú. Na albume Buterfláje lecá sa vystriedalo celkove devätnásť hudobníkov. Táto pestrosť sa odzrkadľuje v piesňach aj interpretoch. Turtev si totiž okrem muzikantov s ktorými pravidelne hráva (Blues Club vznikol v r.1998) pozval aj štyri osobnosti hudby 60. rokov – Jána Liteckého Švedu, Petra Lipu, Jozefa Barinu a jeho dlhoročného spolupútnika, klávesáka Petra Koreňa. Projekt Buterfláje lecá obsahuje štrnásť piesní, z ktorých šesť otextovala slovenská poetka Judita Kaššovicová. Autorom hudby je zväčša Juraj Turtev. Dielko je bluesové s presahmi do folku, ethno a bluesrocku. Je venované poľskému hudobníkovi Tadeuszovi Nalepovi, ktorý bol Turtevovi vzorom a jedna pieseň (č.13 prebásnená do slovenčiny) patrí autorsky práve Nalepovi. Zaujímavosťou je skladba č. 6, ktorú Turtev naspieval v maďarčine a vtipná skladba Buterfláje lecá v zmesi západoslovenských nárečí.

Obal a booklet podľa výtvarného návrhu ak. maliara Marcela Haščiča graficky upravila Jana Grancová.

Zostava:
Juraj Dura Turtev – spev, gitara
Erich Boboš Procházka – harmoniky
Štefan Lengyel – gitara, bubon
Miloš Železňák – gitara

Dura & Blues Club
je jedným z projektov slovenského bluesmana Juraja „Dura“ Turteva (jeho domovská skupina je blues-funkový Bluesweiser). Ide o voľné spojenie hudobníkov, ktorí si popri svojich vlastných projektoch nájdu čas stretnúť sa a zahrať si spolu. Je to voľná formácia založená na kamarátstve ľudí s podobným hudobným zmýšľaním. Nejde programovo o bluesový projekt. Je to vlastne pesničkárenie s prvkami blues, etno-world, alikvótnych a hrdeľných spevov či slovenského folklóru. Hudba však nestráca svoju bluesovú náladu.

----------

Vstupné je dobrovoľné

 

 

Odporúčame

koncert

Semblant

Ne 27.2.2022 / Randal Club
odporúčame!
výstava

Zoom: zaostrené na dielo

Krátke výklady na výstavách Avatsýv. Labyrint Erika Bindera a 7x7 Sedem slobodných úvah o umení priblížia vo vybranom čase...Viac
Ne 19.9.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
iná akcia

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 9.11.2021 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

Saténové Ruky

Pi 1.10.2021 / Pink Whale
odporúčame!