koncert
vážna hudba

José Cura - Boleros by Manzanero

Záverečný koncert festivalu Symfónia umenia 2023. Po prvý raz vo svojej kariére venuje tento výnimočný spevák celý koncert hudbe, ktorá vychádza z jeho latinskoamerických koreňov v sprievode jazzového kvinteta a sláčikovej sekcie.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Slovenské publikum si môže v premiére vychutnať umenie plné vášne a temperamentu, takých príznačných pre tento druh hudby. 

Armando Manzanero patrí k najväčším skladateľom Latinskej Ameriky. Za svoje celoživotné dielo získal cenu Grammy. Tento večer bude plný romantických skladieb ako Como yo te ame, Te extrano, No me platiques a ďalšie.

José Cura je považovaný za jedného z najlepších tenorov súčasnosti, prezývajú ho aj „štvrtý tenor.“ Prvý raz vystúpil vo Verone v roku 1992. O dva roky neskôr vyhral súťaž Operalia, ktorú založil Placido Domingo a odvtedy vystupoval v najprestížnejších koncertných sálach a operných domoch. Známy je svojím nekonvenčným koncertným vystupovaním a charakteristickou interpretáciou rolí talianskych a francúzskych opier, najmä Verdiho Othella a Saint-Saënsovho Samsona,.

Účinkujú:
José Cura, jazzové kvinteto

Dress code: formal
Vzhľadom na spoločenskú udalosť si organizátor v prípade nevhodného oblečenia vyhradzuje právo odmietnuť vám vstup na podujatie. Po začatí koncertu vám už nebude umožnený vstup. 

Vstupné: predpredaj 12€ - 64€

Koncert je súčasťou festivalu Symfónia umenia 2023. Pozrite si kompletný program festivalu.

Odporúčame

divadlo

Komédia "3x2"

Ne 31.5.2026 / DK Lúky
odporúčame!
party

F.A.Q.

Pi 20.2.2026 / Subdeck
odporúčame!
party

Tinder Flirt party: Valentine's Edition

So 14.2.2026 / Good Life Club
odporúčame!
iná akcia

Ako prežiť Valentín (na hrade)

Príďte zažiť párovú pátračku pre dospelých, kde Valentín nie je len o kvetoch a sladkostiach, ale aj o priateľstve a ľudských...Viac
14.2.2026 - 14.2.2026 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
od vás odporúčame!