koncert

Jack Moore Band (UK): „Moore plays Moore“

Do Bratislavy zavíta syn slávneho gitaristu a speváka Garyho Moorea - Jack Moore s kapelou.

Táto akcia sa konala v minulosti

Dnes 36 ročný spevák, gitarista a skladateľ, rodák z anglického Windsoru Jack Moore, je synom slávneho, už zosnulého gitaristu a speváka Garyho Moorea. Na gitaru začal hrať v 15. rokoch. Vtedy počúval najmä kapelu Metallica. Samozrejme, že mal na jeho hru vplyv aj otec, ale ten ho skôr nechal vyvíjať sa samostatne. Trochu ho usmerňoval, avšak počúvali každý niečo celkom iné. Ich styčným bodom bol Jimi Hendrix.

Jack študoval hudbu na škole Music College BIMM v Brightone, ktorý je akýmsi anglickým Chicagom. Tu študovali napríklad aj Ben Poole, alebo Danni Wilde (obaja už v múzeu vystúpili). Jack vystriedal viacero miest, kde sa skúšal usadiť, ako Henley, Londýn, či Coonnecticut v USA, ale aj spomínaný Brighton, kde žil 12 rokov. Na pódiu si zahral s takými menami, ako Joe Bonamassa, Thin Lizzy, Deep Purple, alebo Otis Taylor, z ktorého dcérou Cassie hráva v skupine.

Jack má za sebou jediný album „Inside The Machine“, ktorý nahral a produkoval Guy Britton v Riverbank studios v Chippenhame v roku 2016. Mimochodom, Jack má aj brata, ktorým je Gus Moore, tiež muzikant.

Odporúčame

film

Nie je iná možnosť

Čierna krimi komédia Park Chan-wooka o tom, ako ďaleko je slušný človek ochotný zájsť, keď príde o všetko a dôjde mu trpezlivosť...Viac
Artkino Za zrkadlom / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Quest Master (AUS) + Fief (USA)

St 29.4.2026 / Pink Whale
odporúčame!
divadlo

Ako som vstúpil do seba

Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom, s jeho tanečnou zložkou a kapelou uvádza veľkú...Viac
St 25.2.2026 / Radošinské naivné divadlo
odporúčame!
iná akcia

Motocykel Auto Moto Caravan Show 2026

Štyri dni plné motorov, noviniek, adrenalínu a cestovateľskej slobody! Od 12. do 15. marca bude Incheba Expo Bratislava patriť...Viac
12.3.2026 - 15.3.2026 / INCHEBA - Expoaréna
odporúčame!