koncert

Hvozd

Skupina Hvozd opráši staršie piesne 25. júna na prvom verejnom koncerte po viac ako desiatich rokoch.

Táto akcia sa konala v minulosti

Hvozd
Jej korene siahajú ešte na začiatok tohto tisícročia, keď bola stabilnou súčasťou bratislavskej alternatívnej scény. V priebehu rokov sa zvuk skupiny ustálil na lahodnej kombinácii dvoch hlasov s výrazným klavírom a akordeónom, na mieste, odkiaľ je rovnako blízko k šansónu, jazzu, kabaretu aj punku. Tak ho zachytili na debute Po kopcoch v županoch z roku 2010, ktoré vydalo Slnko Records, ale aj na tohtoročnej kompilácii ranných nahrávok s názvom Starý Hvozd. Po pauze, ktorá trvala viac ako dekádu, je Hvozd späť v novej zostave, kde trojicu Ivana Tirpáková (akordéon, spev), Lucia Chuťková (klavír, spev) a Peter Čaputa (basgitara) dopĺňajú noví členovia – Marián Slávka (bicie) a Karol Šípoš (trubka).

"Michal Kaščák nás oslovil, či by sme nezahrali na festivale Pohoda. Malo to byť v stane, kde by vystupovali slovenské kapely na počesť Juraja Kušnierika, ktorý bol veľký fanúšik domácej alternatívnej scény. Ibaže prišla pandémia a Pohoda nebola. No Hvozd sa rozjasnil," prezradila o prvotnom impulze k návratu Ivana Tirpáková. "Momentálne skúšame s bubeníkom Mariánom Slávkom a vetrík nás len tak pohupuje ďalej... Uvidíme, kam nás zaveje," dodáva s tým, že ešte tento rok by kapela chcela vydať album s úplne novými pesničkami.

Podujatie je súčasťou litera festu

(titulná fotografia: slnkorecords.sk)

Odporúčame

prednáška / diskusia

Autorské prezentácie: Motýľa nekúpiš − Denisa Lehocká

Št 19.5.2022 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
Ut 31.5.2022 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
koncert

Katarína Máliková

Po 23.5.2022 / Letná čitáreň U červeného raka (náhrada na Klariskej 16)
odporúčame!
divadlo

Ladies & Gentlemen show

So 21.5.2022 / Red Cat Cabaret Club
od vás odporúčame!