koncert

Hvozd & Archívny chlapec

Bratislavská skupina Hvozd zahrá na Dunaji nový album Krehkou krajinou, ktorý vyšiel začiatkom roka vo vydavateľstve Slnko records. Symbolicky ho pokrstí a oslávi jediným koncertom, na ktorom zaznie celý album v zostave, ktorá ho nahrala. Ako hosť kapely vystúpi Archívny chlapec.

Táto akcia sa konala v minulosti

Hvozd
Skupina Hvozd vznikla na prelome tisícročí v Bratislave a v prvých rokoch bola v rámci malej slovenskej alternatívnej scény koncertnou stálicou. V priebehu rokov sa ich zvuk ustálil na poetickej kombinácii dvoch hlasov s výrazným klavírom a akordeónom, na mieste, odkiaľ je rovnako blízko k šanzónu aj punku.

Po 12 ročnej prestávke nahral Hvozd druhý štúdiový album Krehkou krajinou venovaný českej legendárnej kapele Psí vojáci, ktorá im na začiatku tvorby bola veľkou hudobnou inšpiráciou. Výsledkom novej tvorby Hvozdu je zvukovo bohatá ale zároveň priamočiara nahrávka so špecifickou atmosférou melanchólie aj optimizmu.

Koncert Hvozd odohrá v zostave: Lucia Chuťková - klavír a spev, Ivana Tirpáková - akordeón a spev, Peter Čaputa - basgitara, Juraj Raši - bicie, Karol Šípoš- trúbka, Ján Slezák - saxofón, Miro Tóth - saxofón, Richard Kamenický (bicie, perkusie).

Archívny chlapec
Slovenský gitarista, spevák a skladateľ Archívny chlapec vydal na značke Slnko Records svoj tretí album s názvom Zapadákov. Kolekciou intímnych piesní sa po tranzitnej fáze vracia k pesničkárstvu postavenom na akustickej gitare a úprimných textoch o rodine, detstve a živote v malom meste.

Vstupné: 10€ predpredaj / 12€ na mieste

Odporúčame

výstava

Nikdy nevystavené

Výstava predstaví zbierku starého aj súčasného umenia, ktoré doteraz nebolo vystavené ani publikované.Viac
17.5.2023 - 25.8.2023 / Galéria Slovenského rozhlasu
odporúčame!
divadlo

Horror Show

So 5.8.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Studio 34 - Party Show

Vychytená a uletená boogie woogie party show sa nesie v štýle 70´s. Originálny a plnokrvný živý jukebox spevákov a tanečníkov Red...Viac
Po 31.7.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
koncert

Richard Müller

Richard Müller, absolútna hudobná legenda a jeho jedinečný koncert na zámku v Pezinku. Letná zámocká atmosféra pod holým nebom...Viac
Ne 30.7.2023 / Šimák Zámok Pezinok
odporúčame!