koncert

Hudba z Marsu

Príďte na vesmírny koncert priamo z Marsu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudba z Marsu
Hudba z Marsu vznikla v roku 1996 očakávajúc s prichádzajúcim 21. storočím nástup kozmického veku. Kozmický vek nenastal, ale kapela napriek tomu zostáva na orbite už 22 rokov.

Za ten čas stihla zahrať viac ako 1000 koncertov (Pohoda, Colours of Ostrava, SunRock Belgium…) a vydať 6 albumov (1998 - Supervýlet, 2001 - Cosmodisc, 2005 - Trávnice, 2009 - Idoli, 2010 - Orchester z Marsu, 2017 - Sonda).

Album Trávnice považujú viacerí hudobní kritici a mnohí fanúšikovia za prelomový. Unikátnym spojením slovenského folklóru s poprockom predbehol dobu minimálne o jednu dekádu.

Hudba z Marsu operuje s mnohými hudobnými štýlmi: punk, reggae, ska, britpop, disco, house, drum`n`bass, folk, ethno, worldmusic, čardáš atď. Jej balansovanie medzi popom a alternatívou sa dá označiť aj ako indie pop.

Jadro kapely zostáva od 90. rokov nezmenené: Štofo - Michal Štofej (frontman a autor takmer všetkých skladieb), Sigi - Róbert Szegény (bubeník a grafický dizajnér), Feri - František Kosír (trubkár a vokalista). Neskôr sa pridávajú aj súčasní, teraz už dlhoroční, členovia: Maco - Peter Kadlic (harmonikár a klávesák) a Ramon - Roman Látka (basák).

Členmi Hudby z Marsu boli určitý čas aj títo muzikanti: Macho - Marek Čechvala (basa), Vešpík - Marek Vešper (gitara), Katka Štefunková/Smolková (spev, flauta), Tomáš Zámožík (klávesy), Palo Smolka (basa), Matúš Sitár (basa), Julko - Filip Hittrich (basa) a príležitostne suplujú Peter Letovanec (trúbka), Juraj Adam (basa) a Daniel Kravec (bicie).

Skupina sa najlepšie cíti na veľkých festivaloch a námestiach, kde dokáže s prevažne tanečným optimistickým repertoárom rozhýbať aj stuhnutých a rozveseliť aj smutných.

To je jej hlavná misia, preto prišla z Marsu.

(zdroj: oficiálna Fb stránka kapely)

Predkapela: Tomas Hafner & Beyuz

------------

Vstup: 6€ na mieste

Odporúčame

výstava

Marek Ormandík / Ksicht

24.1.2020 - 1.3.2020 / Galéria 19
odporúčame!
koncert

Le Payaco - krst albumu

Št 16.4.2020 / Majestic music club
odporúčame!
film

Tintoretto: Rebel v Benátkach

Ut 31.3.2020 / Kino Mier Modra
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!