koncert

Hudba z Marsu

Príďte na vesmírny koncert priamo z Marsu.
Táto akcia sa konala v minulosti

Hudba z Marsu
Hudba z Marsu vznikla v roku 1996 očakávajúc s prichádzajúcim 21. storočím nástup kozmického veku. Kozmický vek nenastal, ale kapela napriek tomu zostáva na orbite už 22 rokov.

Za ten čas stihla zahrať viac ako 1000 koncertov (Pohoda, Colours of Ostrava, SunRock Belgium…) a vydať 6 albumov (1998 - Supervýlet, 2001 - Cosmodisc, 2005 - Trávnice, 2009 - Idoli, 2010 - Orchester z Marsu, 2017 - Sonda).

Album Trávnice považujú viacerí hudobní kritici a mnohí fanúšikovia za prelomový. Unikátnym spojením slovenského folklóru s poprockom predbehol dobu minimálne o jednu dekádu.

Hudba z Marsu operuje s mnohými hudobnými štýlmi: punk, reggae, ska, britpop, disco, house, drum`n`bass, folk, ethno, worldmusic, čardáš atď. Jej balansovanie medzi popom a alternatívou sa dá označiť aj ako indie pop.

Jadro kapely zostáva od 90. rokov nezmenené: Štofo - Michal Štofej (frontman a autor takmer všetkých skladieb), Sigi - Róbert Szegény (bubeník a grafický dizajnér), Feri - František Kosír (trubkár a vokalista). Neskôr sa pridávajú aj súčasní, teraz už dlhoroční, členovia: Maco - Peter Kadlic (harmonikár a klávesák) a Ramon - Roman Látka (basák).

Členmi Hudby z Marsu boli určitý čas aj títo muzikanti: Macho - Marek Čechvala (basa), Vešpík - Marek Vešper (gitara), Katka Štefunková/Smolková (spev, flauta), Tomáš Zámožík (klávesy), Palo Smolka (basa), Matúš Sitár (basa), Julko - Filip Hittrich (basa) a príležitostne suplujú Peter Letovanec (trúbka), Juraj Adam (basa) a Daniel Kravec (bicie).

Skupina sa najlepšie cíti na veľkých festivaloch a námestiach, kde dokáže s prevažne tanečným optimistickým repertoárom rozhýbať aj stuhnutých a rozveseliť aj smutných.

To je jej hlavná misia, preto prišla z Marsu.

(zdroj: oficiálna Fb stránka kapely)

Predkapela: Tomas Hafner & Beyuz

------------

Vstup: 6€ na mieste

Odporúčame

festival

BHS / Bratislavské hudobné slávnosti 2019

27.9.2019 - 13.10.2019 / Slovenská filharmónia
odporúčame!
koncert

Ensemble Arco Antiqua - Hudba medzi stredovekom a renesanciou Leonarda da Vinci

V roku, v ktorom si pripomíname 500-té výročie od smrti Leonarda da Vinci, Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave organizuje...Viac
Ut 29.10.2019 / Kostol sv. Štefana - Kapucíni
odporúčame!
film

Salvador Dalí: Hľadanie nesmrteľnosti

Dokumentárny film zachytáva púť životom a dielom legendárneho španielskeho surrealistického maliara Salvadora Dalího, ale tiež...Viac
Ut 17.9.2019 / Kino Mier Modra
odporúčame!
iná akcia

Staňte sa špecialistom na alarmy. Certifikované školenie aj v Bratislave!

Láka vás začať montovať alarmy prestížnej značky Jablotron? Chcete sa stať certifikovaným odborníkom v tejto oblasti? Tak si do...Viac
17.9.2019 - 18.9.2019 / Vienna House Easy
odporúčame!