koncert

Hex

Skupina Hex ohlásila jesenné turné k novému albumu Kde je tu láska. Špeciálnym hosťom turné bude speváčka Emma Drobná.

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Desiaty radový album skupiny Hex s názvom Kde je tu láska? sa teší nielen veľkej priazni fanúšikov a hudobných redaktorov, ale darí sa mu aj v rádiovom éteri. Aktuálny singel Pomaranče z Kuby sa podľa štatistík IFPI stal už štvrtýkrát najhranejšou domácou skladbou v slovenských rádiách. Novinku, ktorá pred pár dňami vyšla na vinylovej platni a limitovanej MC kazete, kapela predstaví aj naživo na svojom jesennom turné.

„Jednotlivými zástavkami turné sme sa snažili pokryť celé Slovensko. Ideme do miest, kde sa nám výborne hralo aj v minulosti. Samotný koncert turné bude vyzerať inak ako naše letné koncerty, kde na rôznych akciách hrávame okolo hodiny. Na turné vyrazíme s rozšírenou zostavou. Jej súčasťou bude nesmierne talentovaná vokalistka Laura Weng. Na novom albume nám naspievala parádne vokály, ktoré chceme priniesť aj na pódia. Príde aj aj Kubo Tvrdík z kapely Billy Barman, ktorý na náš nový album nahrával klávesy. Väčšinu pesničiek prispôsobíme tejto rozšírenej zostave a príde určite aj na skladby, ktoré bežne nehrávame. Samotný koncert bude trvať dve hodiny,“ prezradil Yxo.

Nový album, z ktorého Hexáci zverejnili už tri single, vyšiel pred pár dňami aj na limitovanej magnetofónovej kazete a vinylovej platni. Pútavý a hravý artwork Erika Šilleho, ktorý zdobí obal albumu, vďaka rozmerom platne, tak ešte viac vyniká.

Špeciálnym hosťom Kde je tu láska Tour bude speváčka Emma Drobná.

„Veľakrát sme v minulosti mali turné s našimi spriatelenými kapelami, ktoré boli buď predskokanom alebo hosťom na niektorom z koncertov. Toto však bude po prvýkrát, čo bude jeden interpret súčasťou nášho koncertu na celom turné. Emmu považujeme za jednu z najtalentovanejších speváčok svojej generácie a zároveň je nám ako človek, ale aj ako umelec, veľmi, veľmi blízka. Jej energia, prístup k tvorbe, ako aj jej profesionalita, je pre nás radosťou,“ vyjadril sa Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Vstupné: predpredaj 29€ / 39€ / VIP 150€

Po vypredaní všetkých koncertov pridala kapela Hex ešte jeden špeciálny vianočný koncert HEXácke Vianoce“, ktorý sa uskutoční 19.12. v Stars Auditorium v Bratislave.

Odporúčame

film

Roses: Film - Cabaret

Film sleduje naprieč piatimi rokmi 7 členiek kabaretnej, hudobnej, performatívnej skupiny Dakh Daughters, ktorá vyšla z...Viac
Ut 13.8.2024 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
film

Ťažký rok

Overené režisérske duo Olivier Nakache a Eric Toledano (Nedotknuteľní) natočilo nekorektnú francúzsku komédiu.Viac
Kino Film Europe / Kino Lumière
odporúčame!
film

Motorkári

Tom Hardy a Austin Butler v krimidráme o vzostupe a páde slávneho chicagského motorkárskeho gangu v 60. rokoch inšpirovanej...Viac
Kino Nostalgia / Kino Mladosť / Kino Lúky / Amfiteáter Pezinok / Kino Film Europe / Cinema City Aupark / C...
odporúčame!
film

Mad Max 2: Bojovník ciest

Pološialený Max, prenasledovaný démonmi minulosti je presvedčený, že jediný spôsob ako prežiť vo vyprahnutej pustatine je...Viac
St 19.6.2024 / Kino Lumière
odporúčame!