Táto akcia sa konala v minulosti

Henge (UK)

"Ľudstvo pozor! Toto je Henge.Nie sme z tohto sveta. Prinášame vám hudbu zo vzdialených planét. Prinášame dar pre ľudstvo… aby nakoniec váš druh mohol ukončiť vojnu a vytvoriť si nový domov vo vesmíre."

Mimozemskí joymongeri – Henge – tešia divákov v Británii a v Európe odkedy pred siedmimi rokmi pristáli na planéte Zem. Ich strhujúce živé vystúpenia im vyniesli ocenenie „Best Live Act“ na Independent Festival Awards a odvtedy si upevnili svoju reputáciu dvoma uznávanými albumami, početnými turné a pravidelnými festivalovými vystúpeniami.

Ich hudba sa vymyká definíciám, ale zaberá priestor medzi rave a prog rockom, o ktorého existencii doteraz nikto nevedel. Je energická a povzbudzujúco hravá, žoviálne ide „tam, kam sa ešte nikto nedostal“. Henge šíria posolstvo nádeje, ktoré zanecháva publikum pobavené a povznesené zároveň.

Etceteral (SI)
Audio-vizuálne trio z Ľubľany je jednou z najaktívnejších kapiel lokálneho undergroundu. Zostavu tvoria saxofonista Boštjan Simon, bubeník Marek Fakuč a vizuálna umelkyňa Lina Rica. V určitých momentoch sa zdá, že počúvate Teda Miltona a Blurta vo verzii očistenej od punkového extrémizmu. Ich hudba je prostriedkom opakujúcej sa polyrytmickej elektroakustickej hudby ovplyvnenej kraut-rockom a afro-futurizmom. Ich cieľom je vytvoriť energický rytmus pomocou symbiózy medzi jedným syntetizátorom, dvoma akustickými nástrojmi a generatívnym vizuálom.

Vstupné: predpredaj 9€ / na mieste 11€

Odporúčame

letný festival

Grape Festival 2023

11.8.2023 - 12.8.2023 / letisko Trenčín
odporúčame!
vážna hudba

Kráľ kráľov & Baránok Boží

So 24.6.2023 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
koncert

Preßburger Klezmer Band

Stálica world music – kapela Preßburger Klezmer Band je prvá slovenská formácia, inšpirujúca sa emotívnou a tanečnou hudbou zo...Viac
Pink Whale / Kuchajda
odporúčame!
koncert

Michal Varga – akustický koncert Studňa

Slovenský spevák Michal Varga predstaví svoju novú tvorbu a piesne z nového albumu Studňa na koncerte 15. júna v koncertnej sieni...Viac
Št 15.6.2023 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!