koncert
vážna hudba

Gianluca Libertucci

Gianluca Libertucci, organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne bude protagonistom koncertu "Dives in Misericordia" ktorý sa uskutoční v pondelok 3.12.2018 vo Františkánskom kostole v Bratislave.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Libertucci prichádza do hlavného mesta Slovenska po prvýkrát, po absolvovaní vystúpení v mnohých krajinách sveta, v rámci významných organových festivalov. Program koncertu bude zahŕňať repertoár od klasických diel veľkých skladateľov ako Georg Friedrich Händel, Felix Mendelssohn-Bartholdy, César Franck, Théodore Dubois či Léon Boëlmann po skladby autorov, ktorý sú nám štýlovo bližší, ako Flor Peeters, považovaný za najlepšieho improvizátora sakrálnej organovej hudby 20. storočia, alebo kardinál Domenico Bartolucci, skladateľ a majster Pápežského zboru Cappella Sistina.

Ako organista Baziliky svätého Petra vo Vatikáne mal G. Libertucci to privilégium, pravidelne koncertovať v prítomnosti pápeža Jána Pavla II., Benedikta XVI. a Františka. Viedol reštaurátorské práce všetkých organov Baziliky svätého Petra.

V roku 1993 hral na organe počas zádušnej omše slúženej za veľkého režiséra Federica Felliniho.

 

 

Vstup voľný!

Odporúčame

koncert

Apocalyptica (FI)

Št 18.6.2020 / Amfiteáter Rača
odporúčame!
cestovanie

Cestovateľské kino: Portugalsko

Ut 8.12.2020 / Dunaj˜
odporúčame!
koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
výstava

Martin Benka

1.1.2020 - 31.12.2020 / Historické múzeum SNM
odporúčame!