koncert

G3 – Joe Satriani, John Petrucci, Uli Jon Roth

Svetovo uznavané gitarové trio G3 v Bratislave zahrá v zložení Joe Satriani, John Petrucci, a Uli John Roth.
 

Táto akcia sa konala v minulosti

Gitarový virtuóz Joe Satriani obdaruje svojich fanúšikov budúci rok hneď dvakrát. Prvý raz v januári, keď uvedie na trh svoje šestnáste sólové album What Happens Next a po druhýkrát v marci, keď v Moskve odštartuje rozsiahle európske turné projektu G3, v rámci ktorého navštívi aj Bratislavu.

Satriani u nás vystúpi po šiestich rokoch pod hlavičkou G3, a to v doprovode Johna Petrucciho z Dream Theater a bývalého gitaristu Scorpions Uli John Rotha, 21. Marca v Incheba Expo Aréne v Bratislave.

G3 mala premiéru v roku 1996, keď si Joe Satriani k sebe na svetové turné prizval Steva Vaie a Erika Johnsona. „Vytvoril som tento projekt, aby som mohol hrať s gitaristami, ktorých rešpektujem. Vedel som, že to ocení aj  moje publikum.“ povedal Joe Satriani. Okamžitý úspech turné G3 dokázal, že sa nemýlil.
Do dnešného dňa v G3 vystúpili napríklad Robert Fripp, Yngwie Malmsteen, Brian May, Stee Morse či Kenny Wayne Shepherd. Koncerty G3 pravidelne vypredávajú haly v Spojených Štátoch, Južnej Amerike, Európe, Austrálii či v Japonsku. „Myslím si, že kúzlo a chémia G3 spočíva predovšetkým v tom, čo traja gitaristi zdieľajú spolu na pódiu. Je to zábava, je to nepredvídateľné a divoké. Všetko to, čo sa od show očakáva.“ vysvetľuje popularitu G3 Satriani.

Joe Satriani patrí k najväčším gitarovým ikonám od roku 1987, kedy prerazil do širokého povedomia s albumom Surfing With The Alien. Od tej doby predal viac než 10 miliónov albumov a získal 15 nominácii na Grammy. Jeho školou prešla rada dnešných rockových velikánov ako napríklad Kirk Hammett z Metalliky alebo gitarový virtuóz Steve Vai.

Nový album What Happens Next vzišiel zo spolupráce mocného tria zloženého zo Satrianiho, basgitaristy Glenna Hughese (Deep Purple/Black Country Communion) a bubeníka Chada Smithe z Red Hot Chili Peppers, s ktorým Satriani naposledy hral v allstar formácii Chickenfoot. O výsledný zvuk platne sa postaral producent a dlhoročný Satrianiho spolupracovník Mike Fraser, ktorý okrem iného  od roku 1990 produkoval všetky albumy AC/DC.

Vedľa nového albumu a turné s G3 Joe Satriani potešil svojich fanušikov i práve zverejneným novým dokumentom Beyond The Supernova, ktorý natočil jeho syn ZZ, a ktorý mal teraz v októbri premiéru na Mill Valley Film Festivale v Kalifornii. Ako už názov napovedá, dokument zachytáva Satrianiho a jeho kapelu na poslednom turné Shockwave Supernova v Európe a Azií.

------------

Vstupné: (predpredaj)
Kat. Gold: 69,00 EUR
Kat. Silver: 58,00 EUR
Kat. B: 53,00 EUR
Kat. C: 47,00 EUR
Kat. D: 39,00 EUR

Zľavnené vstupné: Imobilní 29,00 EUR + Doprovod imob. zdarma. Jedna vstupenka platí pre imobilného + doprovod. (obmedzený počet).

Odporúčame

film

Why we fight

Alain Platel a Mirjam Devriendtová vzdávajú hold umeniu, ale tiež ľudskosti, ktorá akoby vždy balansovala medzi vytvorením...Viac
Št 5.10.2023 / Kino Film Europe
odporúčame!
party

Tlak: Leeroy Thornhill - ex The Prodigy (UK)

Leeroy Thornhill, legenda elektronickej hudby a niekdajší člen kapely The Prodigy smeruje do klubu Šafko, kde zahrá poctivý rave...Viac
Pi 6.10.2023 / Šafko Klub
odporúčame!
koncert

Occult Hand Order (FR), Casillas (SRB), Rita Mosss (GR)

Francúzska psychedelic doom kapela Occult Hand Order spolu s noisovými Casillas zo Srbska a gréckymi Rita Mosss na Werande.Viac
Pi 27.10.2023 / Weranda
odporúčame!
prednáška / diskusia

Bratislavské rožky: Putovné zhromaždenia uhorských lekárov a prírodovedcov v BA / 1865, 1907

Ut 3.10.2023 / Staromestské centrum KaV - Pistoriho palác
odporúčame!