koncert

Swingové leto: Fats Jazz Band

Po dlhej prestávke vyráža štýlový swingový orchester Fats Jazz Band na letné turné po Slovensku. Orchester, ktorý precestoval celú Európu a účinkoval na najvýznamnejších jazzových festivaloch, môžete zažiť aj v Bratislave a okolí.

Táto akcia sa konala v minulosti

Nostalgiu doby dávnominulej prinesie najúspešnejšia slovenská swingová kapela posledných rokov na jedenásť miest. Turné začalo v sobotu 3.7. v Bratislave na Petržalskom kultúrnom lete a orchester postupne prebrázdi celé Slovensko – Trenčianske Teplice, Dolný Kubín, Modru, Košice, Prešov, Nové Mesto nad Váhom, Komárno a posledný koncert sa uskutoční v Galante.

Atmosféru tejto doby, epochy elegantných gentlemanov a pôvabných dám, vytvorí počas koncertov sedem skvelých hudobníkov a dvaja očarujúci speváci, ktorí rozprúdia divákom krv v žilách a prenesú ich do o 100 rokov do minulosti, kedy v neľahkých podmienkach vznikala hudba, ktorá nás dodnes prekvapuje svojím pozitívnym kódom.

Koncerty sú súčasťou osláv 10. výročia založenia FATS JAZZ BANDu, ku ktorému bude v lete vydaný aj nový CD album s názvom The World Is Waiting For The Sunrise. Večery príjemnej tanečnej hudby plnej eufórie a ľahkosti bytia sľubujú publiku nezabudnuteľný zážitok.

Fats Jazz Band je prvotriedny deväťčlenný swingový orchester, ktorý oživuje tradíciu jazzu a swingu 20-tych až  40-tych rokov minulého storočia. Založil ho Ladislav Fančovič, jeden z najuznávanejších súčasných slovenských klaviristov. Orchester hrá pôvodnú hot jazzovú a swingovú hudbu, ktorá Vás prenesie do iného sveta, rozprúdi vo Vás krv a vráti Vás do doby noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov.

Fats Jazz Band je autentický hot jazzový a swingový orchester – kapelník Ladislav Fančovič odpočutím prepisuje aranžmány z pôvodných starých nahrávok do nôt formou transkripcie. Preto máte unikátnu možnosť v ich podaní počuť jazzové šlágre presne tak, ako ich vo svojej dobe nahrali jazzové legendy. Taktiež zrekonštruované hudobné nástroje, dobové oblečenie a celkový prejav orchestra a spevákov sú v úplnej zhode s obdobím, ktoré predstavujú.

Jana Dekánková - Speváčka
Matúš Uhliarik - Spevák, Klavír

Ladislav Fančovič - Klavír, alt / tenor / baritón saxofón, aranžmány, bandleader
Ľubomír Kamenský - Trúbka, kornet
Branislav Belorid - Pozauna, klapkový trombón
Ján Gašpárek - Klarinet, alt / tenor saxofón
Michal Matejka - Gitara, banjo
Pavol Kušík - Kontrabas
Patrik Fičor - Bicie

Vstupenky budú k dispozícii čoskoro (po 15.7.2021 cez Ticketportal)
Vstupné na koncert v Modre je dobrovoľné

Odporúčame

film

Leto 85

Režisér François Ozon sa vracia ku koreňom majstrovsky vyrozprávaných príbehov, a v tomto prípade nám dokonale sprostredkuje...Viac
Št 9.12.2021 / Kino Lumière - Kino doma (online)
odporúčame!
výstava

Miznúce telo

Výstava Miznúce telo je zážitkovou esejou o „miznutí" fyzických tiel v našich životoch. Všíma si všeobecný trend dekorporalizácie...Viac
9.10.2021 - 30.6.2022 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
výstava

Celok je menší ako súčet jeho častí

Výstava Celok je menší ako súčet jeho častí je postavená na asymetrických celkoch a intervenčných vstupoch vystavujúcich autoriek...Viac
26.11.2021 - 20.2.2022 / GMB - Mirbachov palác
odporúčame!