koncert

Dropkick Murphys (USA)

Bostonská legenda Dropkick Murphys v Bratislave! Írsko-americkí folk-pankáči vystúpia v rámci letnej časti koncertnej šnúry k aktuálnemu dvanástemu albumu "Okemah Rising".
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Dropkick Murphys hrdo zostáva bostonským rock'n'rollovým outsiderom, ktorý sa stal šampiónom. Od roku 1996 skupina vytvára druh hudby, ktorá sa má spievať v poslednej chvíli, v preplnených arénach počas záverečného dejstva, alebo počas vrcholiaceho dramatického comebacku. 

Formáciu tvorí 7 členov, vrátane speváka Al Barra, hrajúcich Tima Brennana na gitare a harmonike, Kena Caseyho na basovej gitare a vokáloch, Jeffa DaRosu na banjo, mandolínu a gajdách, Matta Kellyho na bicie a bodhráne, Jamesa Lyncha na gitare  a gajdistu Kevina Rheaulta .

Unikátny zvuk kapely je výsledkom rôznych hudobných pozadí jej členov, ako aj ich lásky k punk rocku a tradičnej keltskej hudbe.

Ich slávna diskografia obsahuje štyri po sebe nasledujúce top 10 Billboard albumy (Turn Up That Dial , 11 Short Stories Of Pain & Glory, Signed and Sealed in Blood, Going Out In Style), spolu so zlatom oceneným The Warrior’s Code  s takmer dvojnásobne platinovou klasikou I’m Shipping Up to Boston

Matadori z Massachusetts, známi či už legendárnym koncertom v The Rathskeller (The Rat), z filmu  Martina Scorseseho - The Departed alebo zo stoviek  festivalov, sa stali súčasťou širokej hudobnej rodiny. Ich ojedinelá tvorba vygenerovala cez pol miliardy streamov a máva pravidelne vypredané koncerty na viacerých kontinentoch. 

Najväčšie hity "I'm Shipping Up to Boston," "The State of Massachusetts," "Rose Tattoo," "Johnny, I Hardly Knew Ya" a "The Warrior's Code" sa stali hymnami fanúšikov kapely, ktorí ich  na koncertoch spievajú na plné hrdlo.

S novým albumom Okemah Rising sa Dropkick Murphys postavili pred výzvu pracovať s textami Woodyho Guthrieho. Album obsahuje novú hudbu ku Guthrieho textom, ktoré boli objavené prostredníctvom Woody Guthrie Foundation and Archives. Výsledkom je silný a pôsobivý hold jednému z najdôležitejších amerických ľudových hudobníkov. S novou nahrávkou  prichádza aj nadnesená túžba ovládnuť hudobný svet útokom .

Tento mimoriadny koncertný zážitok v podobe punk a hardcore s tradičnou írskou hudbou prevalcuje naše mesto 7. augusta v Refinery Gallery.

Láska k tradičnej írskej hudbe, metal a duch rock'n'rollu - tieto prvky zrodili dublinskú kapelu The Scratch, ktorá vystúpi ako špeciálny hosť koncertu Dropkick Murphys v Bratislave.

Štvorčlenná kapela z Perrystown v Dubline, ktorá svoj štýl vytvorila spojením vzrušujúcich zvukov írskeho folku a intenzity metalu. Úspech ich prvého veľkého vystúpenia na Rory Feste v roku 2017 vydláždil kapele cestu na festivaly a veľké koncerty po Veľkej Británii a Európe. The Scratch sú jedno z najlepších írskych folk-metalových komb a jeden z najvzrušujúcejších akustických projektov s vysokoenergetickými gitarovými riffmi a špinavými melódiami.

Vstupné: predpredaj 45€

Odporúčame

koncert

Rosario Smowing (ARG): “Oro y Plata” Summer Tour 2024

Na svojom ôsmom európskom turné sa tento rockový Big Band známy svojím jedinečným „argentínskym swing“ štýlom predstaví nový...Viac
Pi 2.8.2024 / Cyklokuchyňa
odporúčame!
letný festival

Slovenské alternatívne leto 2024

19.7.2024 - 21.7.2024 / Námestie gen.M.R.Štefánika, Brezno
odporúčame!
vážna hudba

Pavol Bohdan Zápotočný: Recitál

Festival Viva Musica! každoročne prináša do Bratislavy svetové hviezdy, ktoré reprezentujú to najlepšie z hudobného umenia...Viac
Št 8.8.2024 / Moyzesova sieň
odporúčame!
kurz / workshop

Rodové očakávania cez reflexiu výstavy (a ako ich komunikovať dieťaťu)

Po 26.8.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!