koncert
vážna hudba

Dolce Vitaj!: Remo Anzovino

Remo Anzovino, narodený v Pordenone v roku 1976, je jedným z najinovatívnejších a najoriginálnejších klaviristov a skladateľov pohybujúcich na talianskej inštrumentálnej scéne. Hudobná kritika ho označila za muzikanta, ktorý dokáže preniesť emócie a evokovať mágiu skladieb Nina Rotu a Ennia Morriconeho.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Po úspechu posledného albumu Nocturne (nahrávanom medzi Tokyom, Londýnom, Parížom a New Yorkom a vydanom v Sony Classical) prišlo ocenenie Strieborná Stuha 2019 za pôvodnú hudbu k filmom Hitler versus Picasso and the Others, Van Gogh of Wheat Fields and Clouded Skies, Water Lilies Monet, The Magic of Water and Light.

Jeho hudba znela aj v reklamných kampaniach známych spoločnosti, ako sú Alitalia, New Holland a Electrolux.

Stal sa známym aj vďaka výberu nezvyčajných a sugestívnych miest, kde sa konali jeho koncerty. Hral na archeologických náleziskách, v múzeách, obrazárňach, prírodných parkoch a vo väznici Milánskej opery na podujatí, ktoré bolo súčasťou festivalu Piano City Milano.

Prostredníctvom hudobných a filmových projektov na ktorých sa zúčastnil ako skladateľ spojil svoje meno so známymi osobnosťami histórie, umenia, literatúry a športu, ako boli Frida Kahlo, Vincent Van Gogh, Claue Monet, Paul Gauguin, Muhammed Ali, Pier Paolo Pasolini, Buster Keaton, Galileo Galilei, Tina Modotti.

Počas svojej kariéry spolupracoval s London Session Orchestra, l’Orchestra D’Archi Italiana, Vardanom Grigoryanom, Masatsugim Shinozakim, Nadiou Ratsimandresy, Giulianom Sangiorgim, Ginom Paolim, Olivierom Toscanim, Enzom Gragnaniellom, Tonym Espositom, Enzom Pietropaolim, Taketom Goharom, Bebom Ferrom, Gabrielem Mirabassim, Marcom Goldinom, Nexo Digital a ďalšími.

Koncert je súčasťou talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj, pod záštitou primátora Hlavného mesta SR Bratislavy, Matúša Valla.

Remo Anzovino v rámci svojho svetového turné prichádza po prvýkrát na Slovensko.

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály.

Odporúčame

iná akcia

Komentované prehliadky budovy YMCA

Št 15.8.2024 / YMCA
odporúčame!
festival

Grape 2024

9.8.2024 - 10.8.2024 / letisko Trenčín
odporúčame!
koncert

Koniec + Chora Sfakion (CZ) + Krstní otcovia

Alternative punk na Garážach.Viac
Št 18.7.2024 / Koncerty na Garážach
odporúčame!
výstava

Pozor, hranica! Devín v železnej opone 1948 – 1989

Nová výstava Múzea mesta Bratislavy s názvom Pozor, hranica! Devín v železnej opone 1948 – 1989 sa zameriava na dejiny hradu...Viac
18.5.2024 - 31.12.2024 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!