koncert

Danube Music Day: Max Cooper (UK)

Britský hudobník a producent Max Cooper prinesie 20. decembra do Majestic music clubu svoju strhujúcu audiovizuálnu 3D/AV šou. Počas dvoch hodín predvedie dokonalú ilúziu toho, čo všetko sa dá naprojektovať na dvoch plátnach a s elektronickou hudbou. Odyseu za ľudským poznaním uvedie v rámci série Danube Music Day.
odporúčame!
20.12.2024, Pi

Max Cooper je úspešný hneď v niekoľkých oblastiach: rešpektovaný ako producent na elektronickej scéne, vizionár v audiovizuálnom umení aj vo vedeckom bádaní v oblasti biológie.

Tento inovátor vytvára svoje diela na pomedzí ambientu, IMD a techno music. Premyslené vízie vzbudili úžas, keď zazneli v monumentálnom londýnskom Barbicane, rovnako aj v dvetisíc ročnej pamiatke – aténskej Akropole, kde Cooper vystúpil vôbec ako prvý techno producent. Obdobne sa zhostil úlohy aj minulé leto na INOTA Music festivale, keď zahral v opustenej elektrárni. Úchvatné prostriedky skúmajúce koncepty vzniku, identity a nekonečna však vie preniesť aj do klubového prostredia.

Max Cooper sieťuje elektronické zvuky do premyslených vzorcov vizuálnej podoby. Svojou tvorbou sa zaradil k takým osobnostiam presahujúcich elektronickú hudbu ako Jon Jopkins, Ólafur Arnalds, či Aphex Twin, zároveň sa tým priblížil a v mnohom aj preskočil priekopníka elektroniky Jean-Michel Jarra.

Jeho štvrtý štúdiový album Yearning for the Infinite sa zaoberal témou „čo znamená byť človekom vo svete, ktorý navždy menia technológie“. Do veľkej mieri to rozvíja aj vo svojom najnovšom audiovizuálnom diele Seme, ktoré opätovne zaznie aj v Barbicane. 

Do bratislavského MMC (Majestic Music Club) príde 20.decembra so špeciálnym dvojhodinovým 3D / AV predstavením. Na dvoch prelínajúcich sa plátnach premietne obrazy a vízie – pričom tento príbeh rozvinie na ambientných plochách až do lámaných aj rovných techno beatov.

*Podujatie sa z technických príčin na strane promotéra presúva zo 17. mája na 20.decembra. Ak vám tento termín nevyhovuje, vstupenky môžete vrátiť u svojho predajcu (Tootoot, Goout, Predpredaj.sk).

Vstupné: predpredaj 25€ / sedenie 35€ / VIP 50€



Odporúčame

divadlo

Divadlo SkRAT: Punctum contra punctum

Punctum contra punctum [lat.] — Bod proti bodu. Kompozičná technika využívaná vo viachlasnej hudbe, spájajúca na harmonickom...Viac
Št 23.5.2024 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
výstava

Metro, ktorým sa nevozíme

Obrazová výstava vás prenesie do veľkej kapitoly v dejinách plánovania verejnej dopravy v našom meste prostredníctvom počítačovej...Viac
29.2.2024 - 28.2.2025 / Múzeum dopravy
odporúčame!
film

Mladí milenci

Na chodbe nemocnice sa stretávajú dvaja milenci po pätnástich rokoch od ich prvého stretnutia. Ona má 71 rokov, on 45. Majú v...Viac
Kino Film Europe / Cinema City Eurovea
odporúčame!
festival

Dolce Vitaj 2024

Dolce Vitaj je oslavou talianskej kultúry, umenia a životného štýlu. Je tu 17. ročník festivalu, ktorý opäť ponúkne...Viac
27.5.2024 - 13.6.2024 / Bratislava
odporúčame!