koncert

Dan Bárta & Illustratosphere (CZ)

Koncertná séria Dana Bártu a Illustratosphere, odkazujúca na nedávne vydanie remastrovaných reedícií prvých dvoch albumov.
odporúčame!
27.06.2024, Št
Pink Whale
19:00

Dan Bárta, jedenásťnásobný držiteľ Ceny Anděl v kategóriách Spevák roka a Spevák štvrťstoročia, sa zapísal v deväťdesiatych rokoch do širokého povedomia s kapelou Alice a účinkovaním v muzikáli Jesus Christ Superstar. Stal sa tiež neodmysliteľnou súčasťou kultových J.A.R. Jeho široký hudobný rozhľad získal uplatnenie od roztancovaných Sexy Dancers cez populárne piesne z filmov (oi. Snowboarďáci, Rafťáci, Horom pádom) až k jazzu spojenému napr. s triom Roberta Balzara. Svoju výraznú stopu zanechal v mnohých ďalších domácich hudobných projektoch a vystupoval aj s veličinami svetového hudobného neba (napr. s fenomenálnym spevákom Bobby McFerrinom alebo so Stingovým dvorným gitaristom Dominikom Millerom).

V roku 2000 Dan Bárta prekvapil fanúšikov s vlastnou skupinou Illustratosphere, s ktorou vydal doteraz päť radových albumov a jeden živý dvojalbum. Debutová nahrávka Illustratosphere (2000) a nadväzujúci Entropicture (2003) sa v roku 2023 dočkali remastrovanej reedície. Prvýkrát si tak fanúšikovia môžu oba zásadné tituly vypočuť nielen na CD, ale aj na vinylovej platni. Remasteringu nahrávok sa ujal gitarista Miroslav Chyška, zakladajúci člen kapely, stojaci aj za pôvodným zvukom debutu, ktorý získal cenu Českej hudobnej akadémie Anděl v kategórii Album roka a za ktorý Dan Bárta získal jednu z desiatich cien v kategórii Spevák roka.

Spolu s Bártom a Chyškom tvoria súčasnú zostavu klávesista Filip Jelínek a kontrabasista a basgitarista Robert Balzar. Štvorica sa na pódiách stretáva aj ako členovia formácie J.A.R. Od roku 2014 zastáva pozíciu bubeníka slovenský hudobník a promotér Martin Valihora, obľúbený aj v zahraničí; hrával napríklad s japonskou klaviristkou Hiromi Uehara či so skupinou Mezzoforte.

Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, texty pohrávajúce sa s pôvabom češtiny a prvotriedni hudobníci: to všetko dáva vzniknúť piesňam vzlietajúcim nad tuzemský štandard populárnej hudby. Dan Bárta & Illustratosphere očarujú poslucháčov naprieč generáciami i hudobnými žánrami už viac ako dvadsať rokov.

Vstupné: 
early birds: 25€ - 50ks / predpredaj: 30€ - 200ks / v deň koncertu a na mieste: 35€ / VIP klubové karty vstup zdarma - potrebné rezervovať vstup / klubové karty zľava 5€

Odporúčame

koncert

Pohoda_FM live: Hudba z Marsu

Hudba z Marsu hrajúca terapeutický hyperpop znie z orbitu už 28 rokov (od roku 1996), na konte má 7 albumov, stovky koncertov,...Viac
Ut 30.4.2024 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
festival

Bratislavské mestské dni v Sade Janka Kráľa

20.4.2024 - 21.4.2024 / Sad Janka Kráľa
odporúčame!
divadlo

Rozprávka o šťastnom konci

Rozprávke nechýba humor ani napätie, pohybová ladnosť až cirkusová akrobacia, výtvarná poézia ani scénická premenlivosť. A...Viac
30.4.2024 - 2.5.2024 / Slovenské národné divadlo - Opera
KIDSTOWN odporúčame!
výstava

VyNIKAjú. Ukryté pod šatami

1.3.2024 - 31.5.2024 / Apponyiho palác MMB
odporúčame!