koncert
vážna hudba

Cikker / Šostakovič / Beethoven

Slovenská filharmónia uvedie piatkový symfonický koncert do 50% kapacity sály, sedenie bude v každom druhom rade. Koncert bude vysielaný aj online.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Koncert prednostne platí pre držiteľov abonentiek aktuálnej koncertnej sezóny, ktorých koncerty sa mali pôvodne konať vo štvrtok 19. a v piatok 20. novembra - cykly AD, BE, D a E. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa uskutoční len piatkový termín pre všetkých uvedených abonentov. 

V pokladnici SF budú od stredy 18. novembra v predaji vstupenky pre ďalších záujemcov do obsadenia možného povoleného počtu návštevníkov. 

Slovenská filharmónia mala piatkový koncert uviesť pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina, ktorý zo zdravotných dôvodov svoje účinkovanie zrušil. Upravený program s orchestrom naštuduje a uvedie americký dirigent s arménskymi koreňmi George Pehlivanian, pravidelný hosť sezón Slovenskej filharmónie. 

Sólistom večera bude Tomáš Jamník, jeden z najvýraznejších violončelistov súčasnej českej hudobnej scény, ktorý sa v Slovenskej filharmónii predstaví debutovo. Zaskočí pôvodne avizovaného violončelistu mladej generácie Alexandra Ramma.

Na úvod koncertu zaznejú Spomienky op. 25 Jána Cikkera, predstaviteľa slovenskej skladateľskej moderny, ktoré v premiére zazneli v roku 1949.

Nasledovať bude Koncert pre violončelo a orchester č. 1 Es dur, op. 107  Dmitrija Šostakoviča. Skladateľ ho skomponoval v roku 1959 v priebehu jedného mesiaca pre slávneho Mstislava Rostropoviča, ktorý ho naštudoval a uviedol v premiére v tom istom roku pod taktovkou Jevgenija Mravinského s Leningradskou filharmóniou.

V Slovenskej filharmónii zaznie v interpretácii Tomáša Jamníka,  českého violončelistu žijúceho v Berlíne. Interpret v tejto sezóne debutoval v Berlínskej filharmónii s orchestrom Deutsches Symphonie-Orchester Berlin pod taktovkou Jakuba Hrůšu. V roku 2006 sa stal víťazom medzinárodnej súťaže Pražská jar a stal sa finalistom a držiteľom zvláštnej ceny na súťaži Pierre Fournier Award 2011 v Londýne.

Program piatkového večera uzavrie siedma symfónia Ludwiga van Beethovena.

Koncerty Slovenskej filharmónie sa budú konať za dodržania aktuálnych hygienických opatrení – povinné nosenie rúšok a  bezdotyková dezinfekcia rúk. Zároveň sa realizuje periodická aerosolová priestorová dezinfekcia. Bufet SF počas prestávky nebude k dispozícii.

Koncert od 19.00 Slovenská filharmónia odvysiela aj v priamom prenose na stream.filharmonia.sk, na FB page SlovakPhil, a na FB page Citylife.sk.

Pokladnica Slovenskej filharmónie bude otvorená od stredy 18. novembra do piatka 20. novembra od 13.00 – 19.00 h.

Odporúčame

divadlo

Las Vegas Varieté

Zábavný, zvrhlý, zvodný revuálny zážitok! Dekadencia, humor, očarujúce cirkusové, tanečné a spevácke čísla, burlesque a Vy -...Viac
Pi 10.2.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
festival

Punkáči deťom 2023

23.8.2023 - 26.8.2023 / Camping Opatovce
odporúčame!
divadlo

Valentínsky Red Cat Romantique

So 11.2.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Nič sa nestalo

So 18.2.2023 / Ticho a spol.
odporúčame!