koncert

Bratislava Hot Serenaders

Pravidelný profilový koncert orchestra Bratislava Hot Serenaders.
Táto akcia sa konala v minulosti

Orchester Bratislava Hot Serenaders zrealizoval vydanie štyroch profilových CD albumov ako aj dvoch CD albumov venovaných Františkovi Krištofovi Veselému, naspievaných pánom Milanom Lasicom: „Ja som optimista“ (2001) a „Celý svet sa mračí“ (2002). Tieto dva albumy zaznamenali nebývalý ohlas na celom Slovensku.

Počas dvoch divadelných sezón účinkoval orchester spolu s pánom Milanom Lasicom v rovnomennom programe „Ja som optimista“ v bratislavskom Štúdiu L&S. Tento program bol zložený zo šlágrov, ktoré preslávil F.K.Veselý a zarovno obohatený rozprávaním o časoch starej Bratislavy.

K nesporným úspechom tohto telesa patrí aj to, že orchester bol oslovený, aby nahral hudbu k úspešným muzikálom a divadelným predstaveniam Niekto to rád horúce (réžia M. Lasica), Piano Revue (réžia J.Nvôta ml.), Garderobier (réžia Roman Polák), k operete Pod cudzou vlajkou (réžia Rastislav Ballek) a hudbu k divadelnej hre Radošinského naivného divadla Niekto to rád slovenské (autor: Stanislav Štepka), ktorú skomponovala pianistka orchestra Ľubica Salamon-Čekovská.

V roku 2006 orchester v rámci letného festivalu Viva musica! v Bratislave úspešne odpremiéroval originálnu jazzovú verziu svetoznámeho diela Georga Gershwina Rhapsody In Blue s americkým pianistom Adamom Birnbaumom a toto dielo má ako jediný orchester svojho druhu v Európe i naďalej vo svojom stálom repertoári s pianistom Ladislavom Fančovičom.

-----

Vstup: 12€ / 8€ v zľave

 

Odporúčame

výstava

Z akadémie do prírody

Podoby krajinomaľby v strednej Európe 1860–1890. Výstava organizovaná Západočeskou galériou v Plzni a Slovenskou národnou...Viac
8.3.2019 - 30.6.2019 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Nedotknuteľní

Film je remakom jedného z komerčne najúspešnejších francúzskych filmov všetkých čias.Viac
Št 21.3.2019 / Tuli Cinema
odporúčame!
film

Veľká nádhera

Magická a čistá krása sa skrýva až pod povrchom...Viac
St 27.3.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
film

Súmrak

Dej sa odohráva v Budapešti na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Irisz Leiter, ktorá prichádza do maďarského...Viac
Po 13.5.2019 / Kino Lumière
odporúčame!