koncert

Billy Barman

Billy barman dokončujú nový album s názvom Zlatý vek a vyrážajú s ním na slovensko-české turné.
odporúčame!
23.04.2020, Št

Od poslednej štúdiovej nahrávky Billy Barman s názvom Dýchajúce obrazy ubehli viac než tri dlhé roky, ktoré kapela vyplnila úspešným projektom Potichu s dievčatami zo SĽUK-u. Túto kapitolu sa Barmani rozhodli uzavrieť a pohnúť sa ďalej. Výsledkom čakania je album, ktorý má ambíciu prekračovať pomyselnú hranicu medzi undergroundom a mainstreamom.

Ako naznačujú už zverejnené single Doba doba a Červená armáda, kapela sa na novom albume rozhodla nezostať vo svojej komfortnej zóne a vydať sa iným smerom. Nový prístup a zvuk umocnila zmena dlhoročného producenta Mareka Rakovického (Lavagance), ktorého nahradil Tomáš Lobb (LUUVER). Vydanie albumu je plánované v polovici marca.

Pri tejto príležitosti sa Billy Barman chystajú obehnúť 12 klubov na Slovensku a v Českej republike. O support sa na celom turné postará im blízka kapela Bad Karma Boy. Na vybraných koncertoch sa pripojí aj čerstvý projekt LANNNE, prípadne sa o afterpárty postará klubová legenda DJ Yanko Král. Návštevníci (a v neposlednom rade aj členovia kapiel) sa teda môžu tešiť na výživné večierky. „V posledných mesiacoch sme naozaj všetku svoju pozornosť a energiu venovali novým skladbám. Už sa neskutočne tešíme na to, že ich budeme môcť zahrať naživo svojim fanúšikom,” vraví bubeník Matej Ruman.

Pripravované koncerty budú pre Barmanov opäť niečím zvláštne. Do crew sa pripája lightdesigner Jozef Čabo, ktorý spolupracuje s autorom vizuálnej stránky albumu Damiánom Pastirčákom a show tak bude obohatená o geometrický objekt súvisiaci s konceptom albumu Zlatý vek.


Tour:
2. apríl, Trnava - Malý Berlín
3. apríl, Piešťany - Eletrárňa + LANNNE + afterpárty Yanko Král
4. apríl, Trenčín - Piano Club + LANNNE + afterpárty Yanko Král
9. apríl, Zvolen - Dom Kultúry ŽSR
11. apríl, Martin - Barmuseum
16. apríl, Košice - K13 - Kasárne/Kulturpark +  afterpárty Yanko Král
17. apríl, Humenné - History Art and Music Club + afterparty Yanko Král
18. apríl, Prešov - Stromoradie + afterpárty Yanko Král
23. apríl, Bratislava - MMC + LANNNE + afterpárty Yanko Král
27. apríl, Praha - Lucerna Music Bar
28. apríl, Brno – Fléda Club
4. máj, Žilina - Mestské Divadlo + LANNNE

Odporúčame

divadlo

Staré dámy

Jedna žila v prepychu a v dobrej štvrti, druhá v chudobe a v kolónii na predmestí. Jedna je elegantná dáma, druhá celý život...Viac
St 15.4.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
divadlo

Ocko

Po 20.4.2020 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
výstava

Ferdinand Hložník – Tvorba ako genéza vlastnej identity

29.1.2020 - 3.5.2020 / Galéria Nedbalka
odporúčame!
standup / talkshow

Pančlajn

Št 23.4.2020 / Dunaj˜
odporúčame!