koncert

Armored Saint (USA)

Kalifornská heavy metalová kapela Armored Saint sa po niekoľkých rokoch opäť vyberie na európske turné. Učinili tak na podporu ich posledného albumu Punching The Sky. Famózni hudobníci na čele so spevákom Johnom Bushom (ex-Anthrax) či basgitaristom Joey Vera (Fates Warning) zahrajú v bratislavskom Randal Clube.
06.08.2024, Ut
Randal Club
20:00

Ak je niekto považovaný za tú najdôležitejšiu esenciu americkej heavy metalovej scény, tak je to losangelská skupina Armored Saint. Dokonca sa tvrdí, že to boli práve oni, čo adaptovali britský heavy metal tzv. NWOBHM na americké pomery. Stali sa hlavnými predstaviteľmi United States Power Metal – alebo ako to niektorí publicisti nazývajú metalom na steroidoch. Neboli by to Američania, keby trochu cirkusu a pompéznosti nevložili aj do metalovej hudby, čím sa neskôr inšpirovali aj Manowar. Po tom, čo vyrukovali s debutovou doskou March Of the Saint, očarili metalistov nielen v Amerike, ale aj v celej Európe. 

Gitarové riffy s narezanou rytmikou a dynamikou išli rýchlym tempom album za albumom (March of the Saint, Delirious Nomad, Raising Fear), až sa prepracovali k nahrávke Symbol of Salvation z roku 1991 – považovanú za jednu z najlepších metalových albumov. Trochu neprávom zapadli v tieni Iron Maiden či Judas Priest, no na svoje britské vzory sa dotiahli aspoň kvalitou svojej tvorby. 

Medzi ďalšími albumami boli niekoľkoročné pauzy, ktoré sa rozširovali alebo skracovali podľa zaneprázdnenosti členov kapely. Od tej doby spomalili, viac rozmýšľali nad tvorbou, s ktorou sa nechceli iba vracať do minulosti. Svoj heavy metal rozšírili aj o thrash metal, progresívny metal, hard rock, rock and roll. Na najnovšom albume Punching The Sky (2020) si dali za cieľ napísať dobrú hudbu, ktorou by pozdvihli americký heavy metal do súčasnej podoby.

Armored Saint sa v posledných rokoch dostávali do Európy iba sporadicky. Toto leto zahrajú na festivaloch ako Wacken, Rock of Ages či Brutal Assualt a v rámci klubového koncertu aj 6. augusta 2024 v bratislavskom Randal Clube. 

Vstupné: predpredaj 22€

Odporúčame

iná akcia

Sonda do architektúry Vila Sonnefeld

Ut 2.7.2024 / Múzeum Janka Jesenského MMB
odporúčame!
film

Karaoke Blues

Nový film Akiho Kaurismäkiho. Melancholicky romantická komédia, ktorá získala Cenu poroty na MFF Cannes 2023, rozpráva príbeh...Viac
Kino Lúky / Kino Lumière
odporúčame!
festival

Bratislava Tango Festival

Tango Argentino v súčasnosti už nie je neznámy pojem ani na Slovensku. Tancovať argentínske tango v Bratislave (alebo inom meste...Viac
26.9.2024 - 29.9.2024 / Bratislava
odporúčame!
divadlo

Averze&Innenhof&Pakt: Katalyzátor stability

Ut 18.6.2024 / PAKT kultúrne centrum
odporúčame!