koncert

Anabel Montesinos (Spa)

V podaní interpretky, šarmantnej Anabel Montesinos zaznejú vrcholné diela pre klasickú gitaru od majstrov ako Enrique Granados, Francisco Tárrega, Mauro Giulliani či Fernando Sor.

Táto akcia sa konala v minulosti

Anabel Montesinos, najmladšia víťazka Medzinárodnej gitarovej súťaže Francisca Tárregu v Španielsku (vyhrala vo veku 17 rokov) je vo svete klasickej gitary vedúcou osobnosťou.

Víťazka mnohých najväčších súťaží, medzi inými Michele Pittaluga, Citá di Alessandria, v Taliansku a Andrés Segovia v Španielsku, Anabel Montesinos koncertovala po celom svete, debutovala v Carnegie Hall v roku 2011, niekoľko krát vystupovala v Čajkovského Sieni v Moskve, a hrala s orchestrami ako sú Turínska Filharmónia - Taliansko, Filharmónia mesta Oulu - Fínsko, Havanská Filharmónia - Kuba, Moskovská Filharmónia - Rusko, atď.

Nahráva pre značku Naxos a jej prvé CD bolo vybraté ako časť hudobného programu pre interkontinentálne lety spoločnosti British Airways.

Anabel Montesinos reprezentantkou značky Savarez, používa struny Cantiga Blue a hrá na gitare Austrálskeho majstra Simona Martyho.

Je tiež čestným občanom Talianskeho mesta Solero.

Vstup: 10€ / 7€ (Isic, Itic, seniori nad 65r.) / 1€ ZŤP

 

 

 

Odporúčame

výstava

Radovan Čerevka: Budovanie skutočného tela

Výstava v Kunsthalle LAB predstavuje najnovšiu etapu tvorby košického umelca — Radovana Čerevku. Inštaláciu je možné pozrieť si...Viac
12.11.2020 - 28.2.2021 / Kunsthalle Bratislava
odporúčame!
koncert

Erik Truffaz Quartet

Ne 11.4.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!
letný festival

Festival Atmosféra 2021

6.8.2021 - 8.8.2021 / Hontianske Nemce - Vinice
odporúčame!
koncert

Iva Bittová & Dunaj

Ne 6.6.2021 / Ateliér Babylon
odporúčame!