koncert

Alkehol

Alkehol príde začiatkom leta do Bratislavy osláviť neuveriteľných 30 rokov na scéne. Za tridsať rokov existencie vydala česká skupina 19 albumov, dvadsiaty vyjde už čoskoro.
Táto akcia sa konala v minulosti

Keď sa v novembri 1991 Ota Hereš a Petr „Kuna“ Buneš – v tom čase gitaristi thrash metalovej skupiny Kryptor, dohodli, že zložia pre zábavu pár piesní v inom metalovom duchu a s textami zameranými na alkohol a krčmu, stredobodom obsahu ich tvorby sa stala pražská krčma Na Slamníku, zrejme nemohli tušiť, že ich songy doslova zľudovejú a budú žiadané aj o 30 rokov neskôr!

Prvý a dodnes mnohými kritikmi najviac cenený album dostal názov „Alkehol“ a vyšiel 8. júna 1992. Netrvalo dlho a dostal sa do prvej dvadsiatky najpredávanejších titulov vtedajšej federálnej televíznej hitparády. Skupine sa začali množiť požiadavky na koncerty a tak do svojich radov pribrali ďalších kamarátov –Tondu Rauera, ktorý z gitary presedlal na basgitaru, a bubeníka Martina Melmusa. Odvtedy majú Alkehol na konte už tisíce koncertov.

V roku 2022 Alkehol na čele s Otom Herešom vyrazí na veľkolepú oslavu 30. narodenín, ktorá bude umocnená aj vydaním nového a jubilejného 20. albumu. Jeho názov a viac podrobností hudobníci v tejto chvíli ešte neprezradili.

Spoločne s Alkehol sa domácemu publiku predvedú bratislavčania Decilitr Rumu, ktorí sú na scéne od roku 2013 a hrajú – ako inak – pivný metal. Štvorica hudobníkov čerpá z odkazu československého metalového a punkového undergroundu, ktorým boli všetci od útleho detstva intenzívne formovaní.

Vstupné 19€

Odporúčame

koncert

Son Lux (USA)

Inteligentný pop, experimentálna hudba a charizmatický hlas speváka skupiny Son Lux po piatich rokoch opäť v našom meste.Viac
Ne 12.3.2023 / Majestic music club
odporúčame!
festival

Mesiac autorského čítania - Island

5.7.2022 - 3.8.2022 / Rómerov dom, Zámočnícka 45
odporúčame!
film

Paralelné matky

Ut 26.7.2022 / Areál hier Radosť Štrkovec / Amfiteáter
odporúčame!
prednáška / diskusia

Život Janka a Anny Jesenských v Bratislave (kurátorský výklad)

Št 7.7.2022 / Múzeum Janka Jesenského
odporúčame!