koncert
party
festival
iná akcia

1. máj - Deň zatvorených ateliérov (livestram)

10. výročie najväčšieho podujatia 1.Máj, ktoré organizuje kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka, sa uskutoční za zatvorenými dverami v online podobe. Vďaka livestreamu môžu návštevníci vidieť priestory, spoznať tvorbu kreatívcov a zabaviť sa na kultúrnom programe rovnako ako po minulé roky, tentokrát však z pohodlia svojho domova.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kvôli aktuálnej situácii nemôže byť  budova Novej Cvernovky pre verejnosť otvorená, preto príde program priamo k vám. Zároveň si týmto chcú organizátori pripomenúť 1.Máj ako sviatok práce. Mnohí z nás si v poslednom období, viac ako inokedy, uvedomili dôležitosť tejto hodnoty. Kultúrni a kreatívni pracovníci sú v súčasnosti jedným z najviac zasiahnutých sektorov.


Program bude prebiehať počas celého dňa, od 10:00 do 22:00

Ráno započne tradične detským predstavením a doobeda sa uskutoční aj online vernisáž, na ktorej vám predstavíme Tomáša Klepocha a jeho tvorbu na obálkach kníh vydavateľstva Absynt.

Cez svoje obrazovky uvidíte aj aktuálnu výstavu fotiek od Borisa Németha. Prostredníctvom videí predstaví niekoľko našich ateliérnikov svoju tvorbu, či aktuálne novinky. V online vydaní Čau o piatej herec SND Robo Roth prečíta text nášho popredného básnika a prozaika Ivana Štrpku, ktorého publikácie vyšli vo vydavateľstve pôvodnej slovenskej tvorby KK Bagala.

Počas livestream diskusie sa budete môcť aj vy priamo zapojiť a reagovať prostredníctvom vašich otázok.

Ako bonus uvidíte aj ukážky fotiek a videí z predchádzajúcich deviatich ročníkov 1.Mája – Dňa otvorených ateliérov. Medzi jednotlivými časťami programu si deň budete môcť spestriť hudobnými setmi lokálnych djov.

Facebook event

Odporúčame

výstava

Generácia 909,76

Pojem zaviedol Karol Vaculík na výstave Generácia 1909 - svedomie doby v Slovenskej národnej galérii v roku 1964. Názov vychádzal...Viac
26.6.2020 - 10.1.2021 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
divadlo

Meno

Po 24.8.2020 / Štúdio L+S
odporúčame!
film

Cineama 2020

5.8.2020 - 5.8.2020 / Kino Film Europe
od vás odporúčame!
koncert

Saténové ruky

Saténové ruky sa považujú za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český underground. Zatiaľ čo...Viac
So 15.8.2020 / .klub pod lampou
odporúčame!