koncert

21 rokov A4: Ali ibn Rachid & Božské soaré

A4 pozýva na dvojitú koncertnú oslavu narodenín. "Presne pred 21 rokmi sa po prvýkrát otvorili brány nášho kultúrneho centra, kde sa odvtedy snažíme víriť vody súčasného umenia a kultúry."
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Kultová kapela Ali ibn Rachid (Ľubo Burgr – basgitara/elektronika/spev, Daniel Hurtuk – gitara, David Burgr – bicie) si pre túto príležitosť nachystala premiéru nového koncertného programu Ružové dieťa.

Kapelu založil v roku 1986 Ľubomír Burg v Prešove. Debutový rovnomenný album Ali ibn Rachid (1992) výrazne ovplyvnil vývoj a smerovanie slovenskej alternatívnej hudby. Druhý album sa tiež volal Ali ibn Rachid (1997) a tretí Dancing (2009). Kapela je známa nie len kvalitnou hudobnou stopou, ale tiež premyslenými imaginatívnymi  textami.

Ľubo Burgr (1964) je hudobník, skladateľ, textár, herec a režisér. Vyštudoval hru na husliach na košickom konzervatóriu a skladbu na VŠMU v Bratislave. 

Projekt Božské Soaré založili tento rok Richard Grimm (známy tiež ako Boh Vajec) a Dominik Novák (Katov Syn(th)). Ambientné elektroakustické duo vo svojich majestátnych vystúpeniach využíva klavír, syntetizátory a “orchester” obskúrnych inštrumentov. Bude vás sprevádzať ľubozvučnou a zároveň mystickou cestou z nebeskej záhrady až do samotných brán pekla.

Vstupné: predpredaj 8€ // na mieste 10€ / zľavnené 7€

Odporúčame

iná akcia

Živá história na Hrade Devín

Ste pripravení na cestu časom? 9. mája sa hrad Devín premení na živú kroniku plnú šermiarskych súbojov, dobovej hudby, remesiel a...Viac
9.5.2026 - 9.5.2026 / Hrad Devín MMB - Národná kultúrna pamiatka
odporúčame!
koncert

Dirty Sound Magnet (CH)

Švajčiarska kapela Dirty Sound Magnet sa po minuloročnom koncerte vracia na palubu Pink Whale predstaviť svoj najnovší počin "Me...Viac
Ne 10.5.2026 / Pink Whale
odporúčame!
koncert

Martin Burlas a Peter Zagar: "Dorminal". Easy listening doom

Št 26.3.2026 / Staromestské centrum - Pistoriho palác
odporúčame!
divadlo

Prešporské porno

Na začiatku roku 1969 ešte stála synagóga na Rybnom námestí a Vydrica pod Hradom, ale nad Československom sa už natrvalo...Viac
Po 16.3.2026 / DPOH
odporúčame!