iná akcia

Vrece za vrecom - vyčistíme bratislavské lesy

V čase od 28. mája do 6. júna môžu využiť počas prechádzky v chránených areáloch na petržalskej strane Dunaja na viacerých miestach pripravené vrecia a rukavice a pomôcť vyčistiť tieto prírodne lokality od nahromadených odpadkov.

Táto akcia sa konala v minulosti

Počas najväčšej organizovanej akcie tohto druhu v lužných lesoch Bratislavy budú zriadené aj dočasné stojiská na vyzbieraný odpad a po skončení bude zabezpečený jeho odvoz, separácia a likvidácia.

Magistrát hlavného mesta spolu s VÚB a spolupracujúcimi organizáciami pozýva obyvateľov mesta do pre mnohých menej známych častí lužných lesov na petržalskej strane Dunaja – Pečnianskeho lesa (za mostom Lafranconi), Sovieho lesa (od mosta Apollo k Ekonomickej univerzite) a lesa Hrabiny (za Ekonomickou univerzitou smerom k Dunaju). Zapojiť sa môžu do spoločného veľkého upratovania, výsledkom ktorého bude čistejšia príroda, ktorá má pre Bratislavu z hľadiska jej biodiverzity obrovský význam. 

Lokality lužných lesov, ktoré boli pre tento originálny komunitný projekt vybrané, patria medzi lesy dlhodobo najviac vystavené problému znečistenia odpadom. Okrem toho, že čokoľvek na zemi tu rýchlo pohltí hustá vegetácia, sa sem z času na čas dostane aj odpad prinesený povodňovou vodou.   

Ak sa vyberiete od piatku 28. mája do spomínaných lokalít, na vybraných miestach nájdete informačné tabule spolu s pripravenými vrecami a rukavicami, vyrobenými z recyklovaných materiálov. Tie budú pravidelne dopĺňané a k dispozícii na použitie. Zriadené budú za týmto účelom dokopy 4 priebežne monitorované stojiská. 

Mesto Bratislava, ktoré sa rozhodlo myšlienku tohto komunitného čistenia lužných lesov zastrešiť, zapojilo do projektu aj mestskú organizáciu OLO. Tá sa postará hneď o odvoz nazbieraného odpadu. Ten pre ďalšie ekologické spracovanie rozseparuje a zanalyzuje spoločnosť NATUR-PACK. Projekt podporuje aj Bratislavské dobrovoľnícke centrum. So samotnou myšlienkou prišla VÚB banka, ktorá pomáha projekt kompletne zabezpečiť po materiálnej stránke a zapojí sa aj dobrovoľníckou prácou. 

Akciu a všetky informácie o nej pridal na Citylife.sk priamo organizátor Grape PR, s.r.o.. Redakcia nezodpovedá za prípadné nepresnosti, chyby, a zmeny. Ak organizujete akciu, na Citylife.sk a Kidstown.sk ju môžete pridať na adrese pridaj.citylife.sk.

Odporúčame

koncert

Katarzia + Oliver Torr & Isama Zing + Meowlau x Val + Taomi

So 10.12.2022 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

Deep Dive & Tool Hierarchy: Ursula Sereghy (CZ), Katov Syn(th), Boris Vitázek

St 30.11.2022 / P*akt Kultúrne centrum
odporúčame!
divadlo

NeferNefer & Burlesque Show

Božská NeferNefer uvádza svoju Burlesque show. Zvodné vystúpenia rozkošných slečien sprevádza noblesa, humor, kvalitná hudba a...Viac
Št 15.12.2022 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Môj dobrý kamarát

Skvelá francúzska komédia Erica Assousa spojí dva manželské páry v kolotoči nedorozumení, poloprávd a situácii, ktoré ak sa vás...Viac
Ne 11.12.2022 / Štúdio L+S
odporúčame!