trh / gastro

Vegánska večera

Slovenská vegánska spoločnosť v spolupráci s Kulturák klub si vás dovoľuje pozvať na 1. vegánsku večeru v novom roku. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vítaný je každý. Vegán, vegetarián, karnista, bezlepkáč, frutarián, bretharián, skrátka ktokoľvek, kto sa chce inšpirovať novými chuťami a zároveň zdieľať svoje obľúbené vegánske recepty s ostatnými.

Ako taká večera prebieha?
- každý prinesie nejaké vegánske jedlo 
- všetko jedlo sa položí na 1 spoločný stôl
- každý ochutnáva čo len chce a koľko chce 

Aké jedlo je vegánske?
Pod vegánskym jedlom sa myslí všetko, čo neobsahuje mäso, ryby a živočíšne zložky (mlieko, syr, vajcia, med či živočíšne E-ka). Môžeš teda upiecť koláč, pripraviť raw zákusok, spraviť jednoduchú pomazánku či niečo dobré navariť. Priniesť však môžeš aj surové ovocie alebo zeleninu, príp. nejaké vegánske maškrty z obchodu (sušienky, cukríky, čokoláda a pod). 

Ak prinesiete vlastné jedlo, napíšte na papierik zloženie alebo aspoň zoznam alergénov. Túto informáciu ocenia najmä alergici. 
Prosím, nezabudnite si priniesť aj vlastný riad: misku či tanierik a príbor. Nielen, že tak zanecháte minimum odpadu, ale ak niečo zostane, môžete si to zabaliť a zobrať domov. 
Pitný režim v plnej miere zabezpečí personál Kulturák Klubu. Keďže je  priestor ponúkaný zdarma, oceníme, ak si každý návštevník zakúpi počas večere aspoň jeden nápoj.

Odporúčame

výstava

Karol Plicka: obraz a pieseň

Slovenské národné múzeum pozýva na výstavu, ktorá predstavuje tvorbu univerzálnej osobnosti zberateľa folklóru, fotografa,...Viac
11.7.2018 - 24.2.2019 / Slovenské národné múzeum (SNM)
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
Št 7.2.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
standup / talkshow

Na stojáka live

Ut 9.4.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
film

Paterson

Paterson a Laura sa vzájomne milujú a podporujú : on jej pomáha realizovať najnovšie plány , ona obdivuje jeho básnickej nadanie...Viac
Pi 18.1.2019 / Kino Lumière
odporúčame!