trh / gastro

Vegánska večera

Slovenská vegánska spoločnosť v spolupráci s Kulturák klub si vás dovoľuje pozvať na 1. vegánsku večeru v novom roku. 

 

Táto akcia sa konala v minulosti

Vítaný je každý. Vegán, vegetarián, karnista, bezlepkáč, frutarián, bretharián, skrátka ktokoľvek, kto sa chce inšpirovať novými chuťami a zároveň zdieľať svoje obľúbené vegánske recepty s ostatnými.

Ako taká večera prebieha?
- každý prinesie nejaké vegánske jedlo 
- všetko jedlo sa položí na 1 spoločný stôl
- každý ochutnáva čo len chce a koľko chce 

Aké jedlo je vegánske?
Pod vegánskym jedlom sa myslí všetko, čo neobsahuje mäso, ryby a živočíšne zložky (mlieko, syr, vajcia, med či živočíšne E-ka). Môžeš teda upiecť koláč, pripraviť raw zákusok, spraviť jednoduchú pomazánku či niečo dobré navariť. Priniesť však môžeš aj surové ovocie alebo zeleninu, príp. nejaké vegánske maškrty z obchodu (sušienky, cukríky, čokoláda a pod). 

Ak prinesiete vlastné jedlo, napíšte na papierik zloženie alebo aspoň zoznam alergénov. Túto informáciu ocenia najmä alergici. 
Prosím, nezabudnite si priniesť aj vlastný riad: misku či tanierik a príbor. Nielen, že tak zanecháte minimum odpadu, ale ak niečo zostane, môžete si to zabaliť a zobrať domov. 
Pitný režim v plnej miere zabezpečí personál Kulturák Klubu. Keďže je  priestor ponúkaný zdarma, oceníme, ak si každý návštevník zakúpi počas večere aspoň jeden nápoj.

Odporúčame

koncert

Alborosie

Fanúšikov reggae čaká na jar veľká udalosť. Do Bratislavy prináša Kulturise svetovú reggae superstar a headlinera dvoch ročníkov...Viac
St 27.3.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
koncert

Blues na Lodi

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Príďte sa hudobne...Viac
Ne 7.4.2019 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
koncert

Plnka / Lonnie Holley (Jagjaguwar) / András Cséfalvay / Ink Midget

Lonnie Holley vystúpi vo Fuge!Viac
Ne 28.4.2019 / Fuga
odporúčame!
divadlo

Perníková dáma

Perníková dáma je komédia inšpirovaná skutočným príbehom Judy Garland a jej dcéry Lisy Minnelli a niekoľkých ľudských stratených...Viac
So 18.5.2019 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!