prednáška / diskusia

Vedecká kaviareň: Zdravé ryby nielen na Vianoce

Decembrový vianočný špeciál vedeckej kaviarne, v ktorej budete diskutovať o tom, v akom životnom prostredí žijú naše ryby  a aké ryby by sme mali v súčasnosti konzumovať vzhľadom na ich zhoršujúce sa životné podmienky, nielen v našich riekach. Čo spôsobuje nadmerný rybolov a aké sú výhody a nevýhody umelého chovu? Budeme mať na vianočnom stole aj v budúcnosti zdravé slovenské ryby?

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vo štvrtok 12. 12. 2019 o 17.00 hod. bude hosťom uznávaný vedec, zoológ Mgr. Ladislav Pekárik, PhD., samostatný vedecký pracovník Centra biológie rastlín a biodiverzity SAV. Na Pedagogickej fakulte Trnavskej Univerzity v Trnave pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg. Zameriava sa najmä na výskum ekológie rýb, evolučnej ekológie rastlín a živočíchov a nepôvodných organizmov. V súčasnosti sa intenzívne venuje výskumu a ochrane dunajských jeseterov.

Podujatie sa uskutoční v Centre vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, konferenčná miestnosť na 2. poschodí.

 Vstup na podujatie je voľný.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete tu.

Odporúčame

koncert

Iva Bittová & Dunaj

So 25.4.2020 / Ateliér Babylon
odporúčame!
divadlo

Cirkus Scapin

Pi 24.1.2020 / DPOH Mestské divadlo
odporúčame!
party

Psychotic Reaction

So 15.2.2020 / Fuga
odporúčame!
výstava

Anna Daučíková. Work in Progress: 7 situácií / 7 Situations

Samostatná výstava Anny Daučíkovej nadväzuje na vydanie jej prvej monografickej publikácie. Zo sklárky, šperkárky a maliarky sa...Viac
6.12.2019 - 29.3.2020 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!