iná akcia
burza / blšák

SWAP ~ Petržalská tržnica

Rozmarné leto v šatníku! Prevetrajte police a roztancujte vešiaky, do módneho tanca nám zahrá komunitná výmena oblečenia a doplnkov. Či už máte doma šaty, ktoré potrebujú nový domov, alebo hľadáte nejaký kúsok, ktorému by ste dali druhý život, swap je vítanou príležitosťou. Pridajte sa k módnej revolúcii, ktorá šetrí planétu aj peňaženku.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čo je SWAP?
Ide o koncept, ktorý znamená vzájomnú výmenu oblečenia, s ktorou prichádza aj k výmene skúseností, názorov a radosti. SWAP je spôsob, ako šetriť prírodu aj vlastnú peňaženku. Je to spôsob ako osviežiť svoj šatník ekologicky a ekonomicky, a to bez výčitiek svedomia.

Ako funguje SWAP?
Princíp je jednoduchý. Vy sa vzdáte svojich módnych kúskov, ktoré stále môžu potešiť iných a za výmenu si môžete odniesť také, ktoré potešia vás. Takto spolu prispejeme k recyklácii veľmi priateľským a zábavným spôsobom. Navyše, cez SWAP sa môžete dostať k zaujímavým kúskom a osviežiť svoj šatník o originálne modely od zaujímavých ľudí. 

Ako prebieha SWAP? 

Platí zásada 1 kus doneseného oblečenia = 1 žetón. Ak so sebou neprinesiete žiadne oblečenie, za príspevok 1 euro obdržíte 1 žetón. Za žetóny sa bude dať platiť v hotovosti. Oblečenie, ktoré prinesiete na SWAP musí byť v dobrom stave, opraté, čisté, voňavé, nepoškodené a suché. Každý kus oblečenia či doplnku, ktorý si chcete zo SWAPu odniesť “stojí” 1 žetón. Celkovo môžete priniesť alebo si odniesť maximálne 10 kusov oblečenia a doplnkov.

Čo na SWAP patrí?
- oblečenie dámske, pánske i detské
- topánky v páre 
- tašky a batohy
- doplnky ako slnečné okuliare, opasky, čiapky, rukavice, šály, šatky a šiltovky

Čo na SWAP nepatrí?
Všetko to, čo je hygienicky nevyhovujúce:
- spodná bielizeň, plavky, ponožky, pančuchy, silonky
- bižutéria
- župany, uteráky, obliečky
- kozmetika (ani nová, ani otvorená)
- oblečenie s pokazeným zipsom, bez gombíka či s fľakmi
- roztrhané a zodraté nohavice
- obnosené a zatuchnuté oblečenie 

Čo sa stane s oblečením, ktoré zostane?
Nositeľné a pekné kúsky poputujú buď na ďalší SWAP alebo ich venujeme na Ekocharitu, aby sme pomohli tým, ktorí to práve potrebujú. Vďaka tomu si môžete byť istí, že každý kúsok oblečenia, ktorý k nám donesiete nadobudne zmysluplnú budúcnosť. 

Vstup voľný

Odporúčame

kurz / workshop

Vodný tvorca – Dunaj

Prechádzali ste sa už niekedy okolo rieky Dunaj? Dnes je to jedna z najmohutnejších európskych riek, kedysi však tomu tak nebolo...Viac
So 17.8.2024 / Stará radnica MMB
KIDSTOWN odporúčame!
film

Anatómia pádu

Ne 28.7.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
kurz / workshop

Kurz fotografie 16+

Augustový cyklus fotografických workshopov pre mladých a dospelých ľudí priblíži historické fotografické techniky. Leitmotívom...Viac
8.8.2024 - 22.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
vážna hudba

Konvergencie: Bella Adamova, Škampa Quartet: Winterreise

Bella Adamova & Škampa Quartet: Winterreise - Zimná cesta. Piesňový recitál obdivovanej českej mezzosopranistky Belly...Viac
Pi 13.9.2024 / Primaciálny palác
odporúčame!