iná akcia

SOS pre zvieratká

​SOS pre zvieratká je názov celoslovenskej akcie pomoci zvieratám v útulkoch. V Bratislave sa opäť predstavia útulky z celého Slovenska.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

SOS pre zvieratká vstupuje už do svojho šiesteho ročníka. Predstaví sa na ňom 13 útulkov a organizácií ktoré sa starajú o zvieratá bez domova.

Akcia bude prebiehať v sobotu 14. októbra 2017 od 11,00 do 17,00 hodiny na Tyršovom nábreží v Petržalke v priestore parkoviska pred divadlom Aréna. 

Každoročne sa v útulkoch  a takzvaných „domácich opaterách“ po celom Slovensku ocitne odhadom 3000 psov a približne rovnaký počet mačiek. Aj keď ochranári robia, čo môžu, zákony stoja na strane tyranov a množiteľov.  Situácia je už roky neúsnosná a práve na to sa snažia ochranári poukázať aj touto akciou.

Adopcie psíkov priamo na mieste podporilo aj SuperZOO a pre každého psíka, ktorý sa na akcii adoptuje, prichystalo adopčné balíčky s miskami, granulami, konzervami, obojkami, vôdzkami a pamlskami pre psíkov. Nad jednotlivými útulkami prebrali záštitu osobnosti nášho kultúrneho života, spisovateľka Ivana Havranová, sochárka Jana Brisudová, operná speváčka Linda Ballová, herec Tomáš Majláth a ďalší.

Súčasťou akcie bude aj ďalší ročník Veľkej zimnej zbierky pre útulky. Do zbierky bude možné priniesť granule, konzervy, teplé deky, uteráky, nepotrebné peliešky, Savo, nepotrebné obojky, vôdzky, misky, búdy, pamlsky, škrabátka pre mačičky – jednoducho všetko, čo potrebujú zvieratká k lepšiemu životu.

„Nechceme nikoho uraziť, ale zdvorilo prosíme ľudí, ktorí nám chcú pomôcť, aby nenosili granule z obchodných reťazcov. Žiaľ sú veľmi nízkej kvality a pri zmene granúl z ních psíkovia hnačkujú.“, hovorí Monika Kozelová zo Slovenskej aliancie ochrancov zvierat. „Je potom veľký problém v útulkoch pri 50 a viac psíkoch vyčistiť všetky koterce naraz. Cez týždeň v útulkoch pracujú maximálne dvaja dobrovoľníci, ktorí obvykle musia cez deň chodiť aj do práce. Takáto nárazová kalamita spojená s čistením výbehov je pre bežných ľudí nepredstaviteľná.“

Ako po iné roky, aj tento krát čaká na rodiny s deťmi bohatý program.
Ukážky tanca so psíkom predvedie Aďka Tomeková, účastníčka majstrovstiev sveta v dogdancingu, ľudia sa budú môcť dozvedieť niečo o canisterapii, tak dôležitej pre postihnuté deti a osamotených starých ľudí. Chýbať nebudú ani tradičné koncerty. O program sa postarajú speváci Robo Papp, Marián Greksa Jakub Petraník, ale aj študenti hudobnej pedagogičky Lenky Paulíkovej zo Štátneho konzervatória v Bratislave, obohatenej o vystúpenia muzikálových hercov Natálie Hatalovej a Jozefa Antálka
Od 15,00 hodiny si budú môcť dať deti namaľovať na tváričky psíkov, mačičky, ale aj iné zvieratká.
O hladné brušká sa postará občianske združenie Vagus, výborným obedom v ich stánku pre zmenu pomôžete aj ľuďom bez domova.

Návštevníci si budú môcť v jednotlivých stánkoch útulkov zakúpiť aj drobné darčekové predmety so zvieracou tématikou a tak podporiť útulky. A čo je dôležité, budú môcť svojim podpisom podporiť Petíciu za prijatie komplexného zákona o ochrane zvierat, ktorú dodnes podpísalo už viac ako 80 tisíc občanov.

V sobotu vás čaká príjemný deň s krásnym programom pre celé rodiny, ale aj pre tých, ktorí majú veľké prázdne miesto v srdci pre jedného či dvoch štvornohých chlpatých priateľov. 

Odporúčame

film

Zabitie posvätného jeleňa

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo...Viac
Ut 19.3.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!
vážna hudba

Organové koncerty pod pyramídou - 22. ročník

22. ročník koncertného cyklu Organové koncerty pod pyramídou.Viac
28.4.2019 - 16.6.2019 / Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu
odporúčame!
divadlo

Studio 34 / Party Show

Uletená boogie woogie ´70´s party show. Your choice, your show!Viac
Št 21.3.2019 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
party

Balkan Bashavel

Jari je treba zatancovať, aby dorazila v plnej sile. Alebo váš obľúbený Balkan Bashavel sa vracia. A pretože od samého počiatku...Viac
Pi 22.3.2019 / Majestic music club
odporúčame!