iná akcia

SOS pre zvieratká

​SOS pre zvieratká je názov celoslovenskej akcie pomoci zvieratám v útulkoch. V Bratislave sa opäť predstavia útulky z celého Slovenska.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

SOS pre zvieratká vstupuje už do svojho šiesteho ročníka. Predstaví sa na ňom 13 útulkov a organizácií ktoré sa starajú o zvieratá bez domova.

Akcia bude prebiehať v sobotu 14. októbra 2017 od 11,00 do 17,00 hodiny na Tyršovom nábreží v Petržalke v priestore parkoviska pred divadlom Aréna. 

Každoročne sa v útulkoch  a takzvaných „domácich opaterách“ po celom Slovensku ocitne odhadom 3000 psov a približne rovnaký počet mačiek. Aj keď ochranári robia, čo môžu, zákony stoja na strane tyranov a množiteľov.  Situácia je už roky neúsnosná a práve na to sa snažia ochranári poukázať aj touto akciou.

Adopcie psíkov priamo na mieste podporilo aj SuperZOO a pre každého psíka, ktorý sa na akcii adoptuje, prichystalo adopčné balíčky s miskami, granulami, konzervami, obojkami, vôdzkami a pamlskami pre psíkov. Nad jednotlivými útulkami prebrali záštitu osobnosti nášho kultúrneho života, spisovateľka Ivana Havranová, sochárka Jana Brisudová, operná speváčka Linda Ballová, herec Tomáš Majláth a ďalší.

Súčasťou akcie bude aj ďalší ročník Veľkej zimnej zbierky pre útulky. Do zbierky bude možné priniesť granule, konzervy, teplé deky, uteráky, nepotrebné peliešky, Savo, nepotrebné obojky, vôdzky, misky, búdy, pamlsky, škrabátka pre mačičky – jednoducho všetko, čo potrebujú zvieratká k lepšiemu životu.

„Nechceme nikoho uraziť, ale zdvorilo prosíme ľudí, ktorí nám chcú pomôcť, aby nenosili granule z obchodných reťazcov. Žiaľ sú veľmi nízkej kvality a pri zmene granúl z ních psíkovia hnačkujú.“, hovorí Monika Kozelová zo Slovenskej aliancie ochrancov zvierat. „Je potom veľký problém v útulkoch pri 50 a viac psíkoch vyčistiť všetky koterce naraz. Cez týždeň v útulkoch pracujú maximálne dvaja dobrovoľníci, ktorí obvykle musia cez deň chodiť aj do práce. Takáto nárazová kalamita spojená s čistením výbehov je pre bežných ľudí nepredstaviteľná.“

Ako po iné roky, aj tento krát čaká na rodiny s deťmi bohatý program.
Ukážky tanca so psíkom predvedie Aďka Tomeková, účastníčka majstrovstiev sveta v dogdancingu, ľudia sa budú môcť dozvedieť niečo o canisterapii, tak dôležitej pre postihnuté deti a osamotených starých ľudí. Chýbať nebudú ani tradičné koncerty. O program sa postarajú speváci Robo Papp, Marián Greksa Jakub Petraník, ale aj študenti hudobnej pedagogičky Lenky Paulíkovej zo Štátneho konzervatória v Bratislave, obohatenej o vystúpenia muzikálových hercov Natálie Hatalovej a Jozefa Antálka
Od 15,00 hodiny si budú môcť dať deti namaľovať na tváričky psíkov, mačičky, ale aj iné zvieratká.
O hladné brušká sa postará občianske združenie Vagus, výborným obedom v ich stánku pre zmenu pomôžete aj ľuďom bez domova.

Návštevníci si budú môcť v jednotlivých stánkoch útulkov zakúpiť aj drobné darčekové predmety so zvieracou tématikou a tak podporiť útulky. A čo je dôležité, budú môcť svojim podpisom podporiť Petíciu za prijatie komplexného zákona o ochrane zvierat, ktorú dodnes podpísalo už viac ako 80 tisíc občanov.

V sobotu vás čaká príjemný deň s krásnym programom pre celé rodiny, ale aj pre tých, ktorí majú veľké prázdne miesto v srdci pre jedného či dvoch štvornohých chlpatých priateľov. 

Odporúčame

koncert

Posledná štácia

Film bude premietaný so živým hudobným sprievodom, ktorý zabezpečia hudobníci Igor Frťala, Martina Kachlová a Paulína Rónaiová.Viac
So 15.12.2018 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Neneh Cherry

Neneh Cherry je speváčka, skladateľka, rapperka, v minulosti dvakrát nominovaná na Grammy. Aj napriek komerčnému úspechu, je...Viac
So 23.2.2019 / Majestic music club
odporúčame!
party

Hochspannung! 10th Anniversary / Hodge (UK)

Príďte osláviť desať rokov elektra, techna a bass music spoločne s rezidentmi Bad Mojo & MIchael Priest a CLV. Headlinerom sa...Viac
Pi 14.12.2018 / Fuga
odporúčame!
vážna hudba

Stará Hudba 2018 - Vianočný koncert

Vianočný koncert cyklu Stará hudba s podtitulom Kroměříž - Pruské. Musica Aeterna, umelecký vedúci Peter Zajíček a soprán...Viac
Ne 16.12.2018 / Pálffyho palác
od vás odporúčame!