iná akcia

Singularch: Hyperspandrel (Soul, KR) + Off Grid

Táto prednáška bude o niečo špeciálnejšia. Okrem toho, že k nám priletí hosť až zo Seoulu, z Južnej Kórei, má ateliér Hyperspandrel úplne svojský charakter sebareprezentácie, a to od teoretických plánov na báze osobností, až po názory konfrontujúce súčasnú a “sem-tam” absurdnú realitu nie len architektúry.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Vo štvrtok 23. júna po dvoch rokoch bude opäť Noc architektúry a dizajnu na pôde rovnomennej Fakulty architektúry a dizajnu STU. Program je naozaj bohatý a jedným z jeho bodov bude aj Singularch.

Súčasťou bude aj diskusia s názvom Off Grid s lokálnymi aktérmi. O témach alternatívneho spôsobu života, o výnimočnosti odlišného prostredia a o jeho vplyve na osobnú kreatívnu tvorbu sa s moderátorom Martinom Zaičkom porozprávame spoločne s Katkou Príkopskou z ateliéru toito architekti, s Martinom Malachovským z krajinno-architektonického štúdia Mills a architektom Jurajom Harišom z Novej Cvernovky. 

Vstup je voľný

18:00 Off Grid: Martin Malachovský, Katarína Príkopská, Juraj Hariš / Diskusia v slovenskom jazyku

19:00 Hyperspandrel Solutions & Architectural Services / Jaewoo Chon (Soul, KR) / Prednáška v anglickom jazyku

Vstup voľný.

Celý program Noci architektúry a dizajnu

Hyperspandrel Solutions & Architectural Services

Hyperspandrel začal ako vtip. Názov bol pôvodne vytvorený v roku 2017 z niekoľkých dôvodov:

a) Keďže sme Ázijci, nemohli sme si módne založiť kanceláriu podľa svojich mien. Nemohli sme riskovať, že názov ako „Chon Lee Chow Studios“ bude pomýlený s miestnou čínskou reštauráciou.

b) Odklonil sa od epidémie používania trojpísmenových skratiek alebo všeobecných fráz ako Bureau alebo Office.

c) Hyper dodal, že extra „pizazz“ , rovnako ako inými slovami, ako napríklad Hyperdrive, Hyperreality, Hyperspace, Hyperbeam.

Meno zostalo v súkromnej tabuľke, neskôr ako zástupný účet na Instagrame, až kým sa v roku 2020 nestalo právnickou osobou, keďže sa s menom spájalo množstvo skutočnej práce. Entita existuje ako plynulá sieť voľne zaviazaných aliancií vytvorených medzi e-mailmi, stretnutiami zoomu a kávovými sedeniami, ktoré v konečnom dôsledku dosahujú sofistikované architektonické návrhy, inštalácie, módne predmety a myšlienky. 

Snažíme sa vytvárať fantastické priestory, ktoré je zábavné čistiť a ktoré sa dajú ľahko vetrať. Je to preto, že zatiaľ čo my, ako väčšina ľudí, túžime po zložitých interiérových dekoráciách, dramatickom architektonickom rozmazaní medzi interiérom a exteriérom a ukážkach exotických materiálov, keď sa s nimi skutočne stretneme, nemôžeme si pomôcť, ale myslíme si, že „človeče!“, tieto priestory sú takmer príliš dokonalé pre naše chaotické telá.

Súčasnými komplicmi sú Jaewoo Chon a Antariksh Tandon. V septembri 2021 sa zúčastnili na Bienále architektúry a urbanizmu v Soule, na jednej z najdôležitejších svetových prehliadok architektonických ideí od pandémie COVID-19. Architektúra reprezentovaná na medzinárodných feedoch presahuje hranice toho, o čom naša disciplína vôbec je. 

Off Grid: Martin Malachovský, Katarína Príkopská, Juraj Hariš, moderuje Martin Zaiček 

Naše kreatívne remeslá ovplyvňuje každý deň nekonečné množstvo aspektov. No jedným z najzákladnejších sú rôznorodé pracovné prostredia, ktoré sú prepletené s naším spôsobom života. Počas dvoch rokoch pandémie sa vśetkým z nás formovalo prostredie a kreatívne procesy v ňom. Veľký vplyv odstrihnutia sa od svojho bežného aktívneho prostredia nás nasmeroval na hľadanie alternatívy pre vytvorenie nie len lepšieho pracovného prostredia, no spôsobu fungovania, či už v jadre spoločnosti, na jej pokraji, alebo mimo nej. 

Viac info

 

Odporúčame

výstava

Múzeum prízrakov

28.4.2022 - 25.9.2022 / GMB - Pálffyho palác
odporúčame!
koncert

Trammed

So 5.11.2022 / T3 - kultúrny prostriedok
odporúčame!
koncert

BJD 2022: Yussef Dayes

So 22.10.2022 / A4 Studio, Trnavská cesta 39
odporúčame!
festival

Staromestské kultúrne leto 2022

Mestská časť Bratislava-Staré mesto pre vás počas letných prázdnin opäť organizuje hudobné, divadelné a iné voľnočasové aktivity...Viac
26.6.2022 - 25.8.2022 / Bratislava
odporúčame!