iná akcia

Rytieri na Devíne

Prvá septembrová sobota - 4. 9. 2021 - bude na hrade Devín patriť obdobiu renesancie. Užite si s nami farby a vône začínajúcej jesene a jedinečný pestrý program.

Táto akcia sa konala v minulosti

Program:
10,00 – Otvorenie brány hradu

11,00 – Otvárací ceremoniál s tematikou vývoja šermu v renesancii a prínos Talianskej školy šermu.

12,00 – Landsknechti – nahliadnutie do polovice 16. storočia, kedy sa po európskych bojových poliach pohybovali aj landsknechti – skvelé vycvičení bojovníci často nasledovaní nie menej bojovnými ženami

13,00 – Renesančné tance priam ako od tanečného učiteľa zo srdca Itálie

14,00 – Rozhovor s Vladimírom Furdíkom. Svetoznámy kaskadér v poslednej dobe slávny najmä vďaka postave “Night king” zo seriálu “Hra o tróny (Game of Thrones)”, ktorého šermiarske korene siahajú do skupiny Tostabur. Prezradí niečo zo svojich profesných začiatkov a odpovie aj na otázky divákov z publika.

15,00 – Rytiersky turnaj na spôsob talianskych turnajov “La Giostra” inšpirovaný vojvodským dvorom vo Ferrare. Tátoše budú dupotať, rytieri sa zo sediel zrážať, dámy vábiť svojim tancom, panoši sa v narábaní s pikami a zbraňami predvedú – a to všetko pre pobavenie diváka a získanie priazne Šťasteny!

16,30 – Kúzelník Ivan a jeho zábavné čarovanie

17,30 – Záverečný ceremoniál

18,00 – Uzavretie areálu hradu

Počas celého dňa bude možné vystreliť si v dobovej strelnici, odviezť sa na živom či drevenom koni, pristaviť sa v dobovej mučiarni alebo si kúpiť drobnosť u remeselných výrobcov – všetko za dodržania aktuálnych hygienických nariadení a opatrení.

Kúpa vstupenky ako aj platba u stánkarov je možná len v hotovosti.

Upozorňujeme, že v areáli hradu Devín platí zákaz vstupu so psom s výnimkou vodiaceho psa pre zrakovo znevýhodnených návštevníkov.

Vstupné: rodinné – 17€ / základné – 8€ / zľavnené – 4€

Odporúčame

film

Mick Fleetwood & Friends

Legendárny bubeník Mick Fleetwood zhromaždil hviezdnu zostavu hudobníkov a pripravil výnimočný bluesrockový koncert na oslavu...Viac
St 25.5.2022 / Kino Lumière
odporúčame!
výstava

Ivana Šáteková - Sviatočné predstieranie

Samostatná výstava etablovanej autorky Ivany Šátekovej. Xenofóbia, rasizmus, homofóbia, šovinizmus, sexizmus, mizogýnia. A najmä...Viac
15.4.2022 - 29.5.2022 / DOT. Contemporary - Jurkovičova tepláreň
odporúčame!
koncert

NuJazzDayz: Kings of Convenience (NO)

St 28.9.2022 / Majestic music club
odporúčame!
iná akcia

Kráľovské hodovanie 2022

4.6.2022 - 4.6.2022 / Kultúrny dom v Kráľovej
odporúčame!