festival
iná akcia

Old’s Cool Bratislava 2017

Zoberte za ruku.....kohokoľvek, a príďte spolu na medzigeneračný festival Old's Cool Bratislava 2017, ktorý sa v rámci svojho 5. ročníka po prvýkrát predstaví okrem štyroch českých miest aj na Slovensku.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čaká na Vás výborný program, zaujímaví hostia a záruka dobrej nálady v netradičnom prepojení staršej a mladšej generácie. Jednoducho, bude to cool.

Program

Piatok 13.10.2017
Satori Stage, Mickiewiczova 9, Staré Mesto

18:00-21:00 v prednáškovom priestore
premietanie filmu „Eva Nová“
Hraný debut Marka Škopa ocenený Cenou kritiky na MFF Toronto 2015 zachytáva príbeh starnúcej herečky, ktorá pred rokmi všetko stratila a teraz to chce získať späť. V hlavnej úlohe Emília Vášáryová. (Slovensko/Česko, 2015, 90 min.)
Odporúčané vstupné: 2€

Sobota 14.10.2017
Satori Stage, Mickiewiczova 9, Staré Mesto, vstup zadarmo

11:00-11:30 v kaviarni
Otvorenie festivalu Old's Cool Bratislava 2017
Predstavenie novej iniciatívy Zrejme a programu festivalu. Výstava fotografií a príbehov "Ľudia zo Záhrebskej“.
Autor fotografií: Michal Huštaty

11:30-14:30 v kaviarni
Nohy v teple, kamaráti a kamošky. Upleťme si svoje vlastné ponožky.
Workshop pre začiatočníkov aj pokročilých všetkých generácií vedú skúsené pletačky z projektu Ponožky od babičky. Počas neho si môžeze upliesť vlastné ponožky a zároveň festival podporiť kúpou olds-coolových ponožiek od Fusakle.sk.

12:30-13:30 v prednáškovom priestore
Príbehy našich susedov: „Ako ste sa vyrovnávali s toľkou neslobodou?“
Post bellum SK / Príbehy 20. storočia v spolupráci so žiakmi zo ZŠ Karloveská predstavia príbehy pamätníka Otta Šimka a pamätníčky Lydky Piovarcsiovej, ktorých životy ovplyvnili nedemokratické režimy na Slovensku.
Hudobná hosťka: Zuzana Mikulcová

13:30-14:30 v prednáškovom priestore
Divadielko Margarí Margarú pre deti, ich rodičov a starých rodičov.
Viete, ako robí mačka? Naozaj? Viete aj, ako robí mačka, keď odídete z domu? Margarí Margurú vie. Zažila to na vlastnej kožušine. A dokonca vie, ako robí človek.
Uvádza bábkové divadlo Veteš.

11:30-13:00 a 13:30-15:00 miesto stretnutia v kaviarni
Dom stojí. Ľudia sa menia. Komentovaná prehliadka funkcionalistického domu Avion - Starý Avion
Bytovým a obchodným komplexom Avion nás prevedú od podzemia až nad strop Ivor Švihran (iniciatíva M_P_ BA) a Aviončania. Porozprávajú o zmenách v živote domu, jeho obyvateľov i striedaní generácií. Počet účastníkov prehliadky je limitovaný.

14:30-15:30 v prednáškovom priestore
Prvá láska…, pamätáte sa ešte? Výtvarníčka Monika Pascoe Mikyskova o projekte „Lásky“, v ktorom zachytila príbehy prvých lások starších ľudí od sedemdesiat po takmer sto rokov. Pritom fotografovala predmety a prostredie, ku ktorým mali protagonisti jej príbehov vzťah v súčasnosti.

14:30-15:30 v kaviarni
Old´s Cool speed-dating: „Sme tým, čo sme zažili“
Rande s kávou a príbehmi, ktoré sa dotkli našich životov. Spoločná diskusia vo formáte speed-datingu, ktorá spojí starších aj mladších.
Otázky kladie: Zora Pauliniová

Celodenný sprievodný program:
Old´s Cool medzigeneračná fotostena
Kedy ste si naposledy urobili rodinnú fotografiu? Náš fotograf pripraví Vašej rodine či kamarátom krásnu skupinovú fotku ako zo starej školy, na ktorej nebude zavadzať žiadna selfie palica.
Pečieme v tandeme
Čo sa stane, keď sa v jednej kuchyni stretne starý a mladý? Ochutnajte výsledok tejto spolupráce. Každá dvojica pred festivalom upečie koláč, pričom jeden dodá ingrediencie a druhý know-how. Ako pečenie prebiehalo prezradí fotodokumentácia.

Café Berlinka SNG, Staré Mesto
17:00-19:00 - Diskusia na tému „Ako sme pripravení na starnutie?“
Európa „šedivie“. Staroba a starnutie sa tak stáva predmetom mediálneho, sociálno-politického, výskumného i ľudského záujmu. Zaujímame sa však dostatočne?
Hostia a hosťky:
Lýdia Brichtová (SocioFórum)
Eva Janíková (zakladateľka stacionára Záhrebská)
Jiří Hrabě (riaditeľ organizácie Elpida a šéfredaktor Časopis Vital)
Moderujú: Lako Oravec a Bára Šichanová
Vstup zadarmo

20:00 - Never Sol a seniorský zbor Elpida
Benefičné koncerty na podporu stacionára pre seniorov Záhrebská.
Česká umelkyňa, ktorá debutovala albumom Under Quiet (2013) vytvoreným v spolupráci s Jan P. Muchow & The Antagonists (Ecstasy of Saint Theresa). Svoju hudbu Vám predstaví cez spoločný projekt so skvelým seniorským zborom Elpida.
Katarína Máliková s ansámblom
O speváčke, klaviristke a skladateľke, ktorá tvorí originálne skladby a aranžmány ľudových piesní, ste už možno počuli. Áno, je úžasná. Všimlo si to aj Radio_Head Awards (2016). A môžete sa tešiť aj na niekoľko nových skladieb.
Odporúčané vstupné: 8€

Satori Stage

Odporúčame

letný festival

4 živly 2018

Letný filmový seminár 4 živly prinesie v auguste do Banskej Štiavnice už dvadsiatykrát výber tých najzaujímavejších filmov a...Viac
8.8.2018 - 12.8.2018 / Banská Štiavnica (rôzne miesta)
odporúčame!
film

Gauguin

Film Edouarda Deluca je výpravnou, pritom však meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Jednoznačne v nej...Viac
Kino Lumière / Kino Mladosť
odporúčame!
stand-up / talkshow

Silné Reči v Starej Tržnici

Nová sezóna Silných Rečí sa blíži a nebude len tak hocijaká. Bude totiž jubilejná 10. Presne tak, Silné Reči vás bavia už jedno...Viac
Ut 18.9.2018 / Stará tržnica
odporúčame!
film

Moonlight

Film získal 3 Oscary, vrátane kategórie Najlepší film. Nadčasový príbeh dospievania a hľadaní seba samého je zasadený do drsných...Viac
St 25.7.2018 / Kino Lumière
odporúčame!