festival
iná akcia

Old’s Cool Bratislava 2018

Zoberte za ruku.....kohokoľvek, a príďte spolu na medzigeneračný festival Old's Cool Bratislava 2018, ktorý sa v rámci svojho 6. ročníka po druhýkrát predstaví okrem  českých miest aj na Slovensku.

 

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Čaká na Vás výborný program, zaujímaví hostia a záruka dobrej nálady v netradičnom prepojení staršej a mladšej generácie. Jednoducho, bude to cool.

Program
Štvrtok 4. októbra 2018, Kaviareň Berlinka pri SNG 
17:00 Swingová tančiareň so Stále dobrí a Charlie Dance Studio  
Swingová tančiareň s Charliem je určená skutočne pre všetkých. Príďte si „zaswingovať“ a následne zatancovať na živú hudbu v podaní Geriatria. Triu vynikajúcich muzikantov nechýba vtip ani nadhľad. 
18:30 Koncert Geriatrio

Piatok 5. októbra 2018, Kaviareň Berlinka pri SNG  
18:00 Sto rokov Československa – medzigeneračný kvíz 
Kedy bol naSTOlený komunistický režim? Kto navrhol STOkorunáčku z roku 1961? Má viac moSTOv STOvežatá Praha, či Bratislava? Hľadajte odpovede na otázky so svojím medzigeneračným tímom. Po kvíze nás čaká odmena a koncert pani Marty, ktorá celý život hráva na klavíri v kaviarňach rôznych miest. Hráva z hlavy, z nôt aj na želanie a na večer pripravuje skladby od vzniku ČSR až po dnes. 
Registrovať sa môžu tímy aj jednotlivci. Odporúčame registráciu vopred cez registračný formulár, ktorý čoskoro nájdete na FB stránke Zrejme. 
20:00 Koncert kaviarenskej klaviristky Marty Mátyásovej

Sobota 6. októbra 2018, Satori Stage na Mickiewiczovej  
11:00-12:00 Žofka a Žofka – Divadlo Fi pre deti
Žofka je „dieťa s kľúčom na krku“. Také dieťa sa vie o seba postarať, a hoci je ešte celkom malé, vo všeličom je už veľké. Lebo tak to chodí. Ešteže je Žofka stále aj malá. Takí malí si totiž vždy nájdu kamaráta. A keď nenájdu, tak si ho vyrobia. A tak má aj naša Žofka svoju 
11:00 Pouličný koncert seniorského zboru Elpida pred Starou Tržnicou 
11:00 – 12:30 Komentovaná prehliadka Slovenského rozhlasu s bývalými aj súčasnými „hlasmi“ a architektom Martinom Zaičekom 
Konštrukcia budovy Slovenského rozhlasu je nápaditou a výraznou architektonickou prácou. Spolu s budovou, jej štúdiami aj koncertnou sálou, sa menila aj profesia redaktoriek a redaktorov. Akým spôsobom? Aj my sme zvedaví. Príďte.
Stretneme sa o 11:00 pred Satori Stage. Odporúčame registráciu vopred cez registračný formulár, ktorý čoskoro nájdete na FB stránke Zrejme. 
12:00 – 16:00 Živé (vý)tvory s Hogo Fogo a Divadlom Fí 
Po divadle sa môžu deti, rodičia aj starí rodičia tešiť na všakovakú tvorivosť. V divadelnej miestnosti si budú môcť vyrobiť bábky a divadelné figúrky (Divadlo Fi), swingové kvetinové náramky (Hogo Fogo), či Zrejme brmbolce s odkazom. 
14:00 – 16:00 Záhrada v byte – zelený workshop s Michalou Hrnčiarovou  
Michaela Hrnčiarová je mestská pestovateľka. Venuje sa pestovaniu byliniek, ovocia a zeleniny v obmedzenych mestských podmienkach. Prezradí vám, aké rastliny vám prinesú zaručenú úrodu, poradí, v akých nádobách čo pestovať, kedy a ako polievať a bojovať proti škodcom.
13:00 – 14:30 Ako (ne)zahviezdiť na domovej schôdzi? – medzigeneračný workshop s Petrom Hunčíkom
Domová schôdza. Neraz plná napätia, zvýšeného hlasu či zníženej schopnosti vzájomne sa počúvať a akceptovať. Prostredníctvom techniky psychodrámy budete mať možnosť vyskúšať si rôzne situácie, ktoré sa na schôdzi môžu objaviť. 
Odporúčame registráciu vopred cez registračný formulár, ktorý čoskoro nájdete na FB stránke Zrejme. 
15:00 – 16:30 Ako odhaliť a nahlásiť korupciu? – workshop pre seniorov s Transparency International
Lektori počas workshopu v menšej skupine účastníkom a účastníčkam ponúknu základné informácie o tom, ako sa správať pri strete s korupčným správaním u lekára či na úrade. Posilnia ich kompetencie pri nahlasovaní korupčného správania spôsobom, ktorý ich neohrozí. 
17:00 Pouličný koncert seniorského zboru Elpida na nábreží Dunaja pri SNG
Po celú dobu Old´s Cool festivalu budete ochutnávať. Prineste do Satori Stage svoj obľúbený koláč do Satori Stage a podeľte sa s receptom. Fotku z medzigeneračného pečenia zaveste na FB Zrejme.

Sobota, 6. októbra, Kaviareň Berlinka pri SNG  
18:00 Jedna babka povedala… Ako sa (ne)darí konšpiráciám vo vašom okolí?
Diskusia o najčastejších konšpiráciách, ktoré sa v súčasnosti šíria spoločnosťou. Ako vznikajú a prečo sa im darí? Ako vyzerá typický konšpirátor alebo konšpirátorka? Akú úlohu zohrávajú v ich šírení médiá a sociálne siete? 
Moderátor: Laco Oravec
Hostia:  
Ján Benčík – občiansky aktivista, bloger, nositeľ ocenenia Biela vrana
Jakub Goda – bloger 
Zuzana Panczová – etnologička a autorka knihy „Konšpiračné teórie: témy, historické kontexty a argumentačné stratégie“ (Veda, 2017) 
20:00 Oldschool afterparty s DJ Reverend 
Esterházyho palác –Berlinka, Námestie Ľ. Štúra 4, Bratislava
Vstup voľný

Odporúčame

koncert

Blues na Lodi

Skvelý koncert z cyklu „Blues na Lodi“, živý bluesový večer s výbornými muzikantami v priestore lodného baru. Príďte sa hudobne...Viac
Ne 2.6.2019 / Divadlo v podpalubí
odporúčame!
koncert

Tom Jones

Sir Tom Jones sa po štyroch rokoch vracia na Slovensko!Viac
Št 20.6.2019 / Axa Aréna NTC
odporúčame!
iná akcia

Medzinárodný deň detí v Petržalskej tržnici

Pi 31.5.2019 / Petržalská tržnica
odporúčame!
letný festival

Hviezdne noci 2019

4-dňový mestský festival Hviezdne noci sa koná v meste Bytča a ponúka priehršť rôznych druhov umenia v impozantných...Viac
15.8.2019 - 18.8.2019 / Bytča
odporúčame!