iná akcia

Nájdite sa... so zvieratkom z útulku

V nedeľu 26. júna sa od 10:00 do 16:00 po dlhšej pauze opäť rozšteká Sad Janka Kráľa útulkáčmi z rôznych kútov Slovenska. Charitatívne podujatie Nájdite sa so zvieratkom z útulku už jedenásty rok podporí slovenské útulky v adopcii opustených zvieratiek. Adepti na nový láskavý domov sa predstavia tradične za obchodným centrom Aupark v Sade Janka Kráľa.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Za roky pôsobenia iniciatívy Zvierací ombudsman a občianskeho združenia Fallopia jej tím expertov a nadšencov denne riešia podnety krutého zaobchádzania človeka so zvieraťom. Okrem presadzovania legislatívnych zmien v oblasti financovania útulkov zo strany štátu, pomáha tím slovenským útulkom aj právnou pomocou či formou sprostredkovania dočasnej starostlivosti a adopcie.

Za desať ročníkov sa podarilo cez podujatie (celkovo 31 podujatí) nájsť nové domovy stovkám psíkov. 
Akcia nám pomohla v tom, že nás vnímalo viac ľudí. Vedeli sme sa na akcii stretnúť s adoptérmi z minulosti - čo boli vždy milé a príjemné stretnutia. Z akcií sme mali aj finančný i vecný príjem - čo je pre útulok veľká pomoc. My sme sa snažili odpovedať na otázky, robiť osvetu a vysvetľovať. No a naši zverenci boli riadne vyvenčení - isto sa aj im páčilohovorí Mária z občianskeho združenia Bullterrier Rescue Slovakia.

Okrem OZ Bullterrier Rescue Slovakia stretnete na podujatí ďalšie útulky: OZ Túlavá labka, OZ Zvieratkovo, útulok Skalica, Siberian Husky Rescue, Labka pomoci, Tulkáčik, SAOZ, OZ Berry dog a Banovskí chlpáči.

Sme nesmierne radi, že konečne môžeme spraviť tento krásny event potom ako sme počas pandémie boli odstavení, čo bolo náročné najmä pre útulky. Tak ako každý rok sa snažíme posúvať podujatie tak, aby sa tam ľudia cítili príjemne a našli si toho svojho najlepšieho priateľa spomedzi útulkáčikov. Sme vďační, že každý rok sa nám ozvú umelci sami a radi chcú prísť podporiť svojou tvorbou a bez nároku na honorár túto akciu. Preto ich berieme už ako našich umeleckých ambasádorov, keďže niektorí s nami spolupracujú už roky, hovorí vďačne Jana Trellová, PR manažérka projektu Nájdite sa.

Okrem predstavenia všetkých 10-tich útulkov, vystúpi na 11.ročníku Majself, speváčka a herečka Veronika Strapková, Yael, Alan Murin, Kristina Tran a Tomy Kotty.   O 10:00 otvorí program moderátorka Katarína Balážiová - Becca a poobedný program bude mať na starosti obľúbený moderátor a rádiový spíker - Matúš Krnčok.

Program

10:00 – otvorenie 11.ročníka Nájdite sa...so zvieratkom z útulku

10:10 – moderátorský vstup Becca

10:15 – 12:30 - predstavovanie psíkov z jednotlivých útulkov

13:00 – Matúš Krnčok otvára programovú časť

13:05 – Kristína Tran

13:15 – Alan Murin

13:20 – Tomy Kotty

13:30 – Yael

13:40 – Majself

14:00 – Matúš Krnčok si pozve Kristínu Kövešovú, ktorá odovzdáva ocenenie Animal Hero Slovakia

14:00 – 14:15 – odovzdávanie Animal Hero Slovakia

14:30 – rozhovor s Martinom Hojsíkom

15:00 - interview s útulkami

---

Už niekoľko rokov sa podujatie spája s odovzdaním cien Animal Hero Slovakia, ktorú udeľuje iniciatíva Zvierací ombudsman jednotlivcom alebo kolektívu, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat. Je morálnym uznaním tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky. Tento rok odovzdá ceny investigatívna reportérka Kristína Kövešová, ktorá ocenenie získala minulý rok. 

Na Slovensku máme veľký problém! Či sú to množiarne,  psie zápasy, psie zabíjačky alebo iné otrasné prípady týrania zvierat! Väčšina prípadov, bohužiaľ, ostane navždy nepotrestaných. Musíme však zvieratá chrániť, začať sa správať ako civilizovaná spoločnosť a povedať takémuto správaniu jednoznačne nie! Ďakujem ochranárom, ktorí bojujú za nevinné životy, prosím, nevzdávajte sa.

A ďakujem všetkým ľuďom, ktorí pochopili, že zvieratá sú nekonečným zdrojom bezpodmienečnej lásky. Máme sa od nich veľa čo učiť, konštatuje Kristína, aj vďaka jej reportážam sa darí odkrývať prípady týrania a krutého biznisu so zvieratami na Slovensku. 

Na nové domovy čaká v útulkoch po celom Slovensku tisícka ďalších skvelých psov, ktoré
na podujatí nenájdete. Množstvo z nich je však v databáze online adopčnej aplikácie.

Viac info

 

Odporúčame

koncert

Bratislavské dievčatá

St 8.3.2023 / Weranda
odporúčame!
koncert

Pro-Pain (USA) + Deadpoint (PL) + Flashback (CZ) + True Reason

Ne 2.7.2023 / Fuga
odporúčame!
koncert

Kataklysm / Soilwork / Wilderun

Svoje sily spojili na pripravovanom európskom turné kanadskí deatheri Kataklysm a švédski melodic groove metalisti Soilwork. Obe...Viac
Ne 16.4.2023 / Majestic music club
odporúčame!
koncert

Depeche Mode

Ne 28.5.2023 / Národný futbalový štadión
odporúčame!