iná akcia
burza / blšák

Mestský bazár na Bazovej

Aj počas piateho kola obľúbeného víkendového podujatia Mestský bazár na vás čakajú police plné vecí z druhej ruky, ktoré si zaslúžia nový domov. Peniaze z predaja budú použité na vybudovanie stabilného bratislavského centra opätovného použitia. Už 4. a 5. júna v areáli Komunálneho podniku na Bazovej 8 od 10:00 do 18:00.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Aké veci si môžete nájsť?
 knihy 
 časopisy 
CD, DVD, platne 
sklo, porcelán a keramiku 
domáce potreby 
kuchynské potreby 
dekorácie 
nábytok 
športové potreby 
tašky, ruksaky a kabelky 
detský sortiment 
hračky 
spoločenské hry 
chovateľské potreby 
kočíky a mnohé ďalšie. 

Odkiaľ pochádzajú veci? 
Každému kolu Mestského bazára predchádza zber nepotrebných, no stále pekných a funkčných vecí z bratislavských domácností. Ten prebieha zvyčajne mesiac pred podujatím Mestský bazár a o zberných miestach včas informujeme prostredníctvom našej stránky olo.sk alebo sociálnych sietí. Ďakujeme všetkým, ktorí podporili myšlienku Mestského Bazára a dali svoje nepotrebné veci kolovať. 

Prečo Mestský bazár?
Hlavným cieľom Mestského bazára je podpora znižovania množstva odpadu a šetrenie prírodných zdrojov. Kolovaním vecí dokážeme spoločne šetriť prírodné zdroje a podporujeme udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v Bratislave. Vďaka Mestským bazárom našlo využitie už viac ako 44 ton vecí. 

Na čo budú použité peniaze z predaja?
Vyzbierané veci posúvame za symbolické ceny ďalej a peniaze z predaja vedieme na transparentnom účte. Tie budú použité na vybudovanie stabilného bratislavského centra opätovného použitia. Počas doterajších štyroch kôl Mestských bazárov sa podarilo vyzbierať 38 665,07 eur. Každým ďalším kolom sme bližšie k miestu, ktoré bude slúžiť všetkým obyvateľom hlavného mesta.

Odporúčame

koncert

Sun Kil Moon (USA)

Po 6.3.2023 / Koncertná sieň Klarisky
odporúčame!
divadlo

Nu Dance Fest 2023

12.4.2023 - 16.4.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
film

Duchovia Inisherinu

Kino Pezinok / Cinema City Aupark / Cinema City Eurovea / Cinemax Bory Mall / Kino Nostalgia
odporúčame!
divadlo

Lazarus (Divadlo Aréna v DPOH)

Muzikál Lazarus nadväzuje na nezávislý sci-fi film Man who fell to Earth (Muž, ktorý spadol na Zem), režiséra Nicolasa Roega z...Viac
Ut 14.2.2023 / Divadlo Aréna
odporúčame!