festival
iná akcia

Limes Day

Desiaty ročník Limes Day ponúkne popri objavovaní rímskych pamiatok zapísaných do zoznamu UNESCO aj nezabudnuteľné dobrodružstvo.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Medzi slovenskou Gerulatou a rakúskym Carnuntom, hoci ležia len pár kilometrov od seba a spája ich bohatá história, neexistuje žiadna pravidelná verejná doprava. Práve preto prišiel Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave pred 10 rokmi na myšlienku prepojiť tieto dve lokality Archeobusom a na bicykloch v skupine Cyklolimes. Najnovšie pribudne do programu Limes Day aj splav po hraniciach Rímskej ríše, Danube Limes.

Záujemcovia môžu v Antickej Gerulate v Rusovciach zakúpiť aj jedinečný korešpondenčný lístok s motívom Limes Romanus, Hranice Rímskej ríše UNESCO a s príležitostnou pečiatkou Slovenskej pošty so stopou rímskeho legionára z Rusoviec.

Limes Day sa koná v rámci Európskych dní arecheológie

Podrobný program Limes Day nájdete na webe Mestského ústavu ochrany pamiatok v Bratislave.

Na podujatie je nutná registrácia.

Odporúčame

film

Leonardo: Najslávnejšie diela

So 17.8.2024 / Kino Nostalgia
odporúčame!
vážna hudba

Sonety lásky

So 7.9.2024 / Námestie pred Pradiarňou 1900, Páričkova ulica
odporúčame!
koncert

Emilíana Torrini (IS)

Nádherný hlas a piesne, za ktorými sa skrýva neobyčajný príbeh. Islandská hudobníčka a speváčka Emilíana Torrini nahrala nový...Viac
So 26.10.2024 / Majestic music club
odporúčame!
výstava

Metro, ktorým sa nevozíme

Obrazová výstava vás prenesie do veľkej kapitoly v dejinách plánovania verejnej dopravy v našom meste prostredníctvom počítačovej...Viac
29.2.2024 - 28.2.2025 / Múzeum dopravy
odporúčame!