iná akcia

Cyklojazda Critical Mass októbrová - Vive la République!

V posledný októbrový piatok opäť sadáme na bicykle, aby sme ukázali, že o jedno auto menej je pre mesto Najviac. Tentokrát si pripomenieme 105. výročie vzniku Československej republiky, ktorá prvýkrát priniesla ideály slobody, rovnosti a bratstva aj do stredu Európy.
Táto akcia sa konala v minulosti

Národy Československa tak odrazu získali všeobecné volebné právo aj pre ženy, možnosť sa slobodne vyjadrovať aj zhromažďovať a zbavili sa postfeudálneho právneho systému habsburskej monarchie.

Idealizmus zakladateľov a zakladateliek, na čele s T. G. Masarykom a M. R. Štefánikom nasledujúce dve desaťročia inšpiroval pri budovaní demokratického a pluralitného štátu rešpektujúceho ženské, menšinové, náboženské, či ľudské práva všeobecne. Na túto tradíciu sme opäť nadviazali až v roku 1989.

V piatok si zároveň pripomenieme rok od dvoch tragických udalostí Bratislavy. Teroristického útoku na Tepláreň a brutálnej nehody na Zochovej.

Stretávame sa pred pamätníkom SNP o 18:00 a vyrážame do štvrťhodiny. Pripravte sa na kopce a výhľady na mesto na slávnostnej trase po Starom Meste. A nezabudnite ani na halloween!

Po cyklojazde tradične afterka v Cyklokuchyni.

Dresscode:
Halloween
Rainbow colour dress
Folk costume
Czechoslovak tricolour dress
Basically anything

.     .     

Odporúčame

výstava

Umenie, ktoré zostalo

Zbierka Medzinárodného bienále mladých výtvarníkov DANUVIUS 68. Výstava predstavuje dlhé roky nevystavovaný (zabudnutý) súbor...Viac
28.3.2024 - 25.8.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
odporúčame!
film

Mimi

Malé dievčatko Romy hľadá svoju uletenú andulku v divokom lese pri meste. V divočine dunajských lesov stretáva zvieratá aj ľudí a...Viac
So 20.4.2024 / Kino Lumière
odporúčame!
letný festival

Slovenské alternatívne leto 2024

19.7.2024 - 21.7.2024 / Námestie gen.M.R.Štefánika, Brezno
odporúčame!
výstava

Marko Blažo - Celý človek

Monografická výstava Marka Blaža (1972 – 2021) je pokusom vložiť košaté, až holisticky komplexné dielo tohto výnimočného umelca...Viac
16.2.2024 - 19.5.2024 / Slovenská národná galéria Bratislava
od vás odporúčame!