film

Zuza v záhradách + Cez hranicu

Zuza je malé dievčatko, ktoré jazdí s mamou a otcom do záhradnej kolónie za mestom. Jedného dňa stretne čierneho psa a objaví tajomnú záhradu. Kto tam býva? Zuza sa trochu bojí. Lenže čo si počať, keď máte z niekoho strach, ale nájdete na ceste jeho kľúč? A celovečerný film Cez hranicu.

odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Zuza  v záhradách, Česko / Slovensko, 2022, 13 min.
Réžia:
Lucie Sunková

Cez hranicu, Francúzsko / Česko / Nemecko, 2021, 80 min.
Réžia:
Florence Miailhe

Celovečerný animovaný film, sledujúci dramatické cesty súrodencov Kyony a jej brata Adriela, ktorí utekajú pred prenasledovaním z bližšie neidentifikovanej východoeurópskej krajiny. Príbeh o našej večnej snahe, s ktorou sme schopní riskovať vlastný život a pritom hľadať nový domov, v ktorom by sme mohli lepšie žiť. Na tejto ceste za nádejou ľudia prekonávajú najrôznejšie nebezpečenstvá a najnemožnejšie situácie. Poháňa ich vedomie, kým v skutočnosti sú, pred čím utekajú a v čo dúfajú. Nakoniec sa z takejto skúsenosti stáva príbeh, ktorý stojí za to znova a znova rozprávať.

Odporúčame

koncert

Pro-Pain (USA) + Deadpoint (PL) + Flashback (CZ) + True Reason

Ne 2.7.2023 / Fuga
odporúčame!
výstava

Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy

Nová výstava Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy predstavuje obraz mesta a jeho obyvateľov a obyvateliek od konca 13. storočia po 90...Viac
23.9.2022 - 26.3.2023 / Múzeum dejín mesta - Stará radnica
odporúčame!
koncert

Matt Storm (CAN) + Genius Locci

So 4.2.2023 / Pink Whale
odporúčame!
festival

Konvergencie: Janáček

2.3.2023 - 12.3.2023 / Bratislava
odporúčame!