film
prednáška / diskusia

Zelená lož

Elektromobily šetrné k životnému prostrediu, udržateľné potraviny, férová produkcia: Veľké spoločnosti nás ľahko presvedčia, že svet dokážeme zachrániť kupovaním správnych vecí. To je však rozsiahla a nebezpečná lož.

Táto akcia sa konala v minulosti


Werner Boote vo svojom dokumente Zelená lož spája sily s Katharinou Hartmann, odborníčkou na „greenwashing“, zavádzanie zákazníkov ohľadom firemných environmentálnych cieľov, aby preskúmal, ako sa môžeme proti tejto lži brániť.

Zelená lož (Green Lie), Rakúsko, 2018, 93 min.
Réžia:
Werner Boote

Greta Thunberg sa svojím politickým protestom stala symbolom tlaku na mocných ľudí sveta. Inšpirovala milióny ľudí naprieč planétou, predovšetkým študentov, ktorých hlas nie je zväčša vypočutý, ale tentoraz sa stali hlavným tlakom na zmenu. Výnimkou nebolo ani Slovensko, ktoré zažilo vlnu protestov, štrajkov a verejných akcií. Zmenilo sa však niečo? Sú aktivity iniciatív ako Fridays for future alebo Znepokojené matky úspešné? Prípadne, môžu byť úspešné v budúcnosti? Aká je a môže byť rola inštitúcií pri riešení klimatickej krízy?

Odporúčame

literárna akcia

Počúvadlo vol. 4

Pi 25.10.2019 / Miestna knižnica Petržalka
od vás odporúčame!
koncert

Slobodná Európa - 30 rokov tour

Rok 2019 je pre skupinu Slobodná Európa extra špecifický, keďže si v ňom zaknihováva už 30 rokov svojej existencie. Toto okrúhle...Viac
Majestic music club / Randal Club
odporúčame!
koncert

When Saints Go Machine

When Saints Go Machine sú späť, po rokoch uvidíme ich škandinávsky pop aj na Slovensku!Viac
St 23.10.2019 / Ateliér Babylon
odporúčame!
party

Hochspannung!: CEM (DE)

Pi 18.10.2019 / Fuga
odporúčame!