film

Veľká noc v umení

V úchvatnom filme o jednej z najvýznamnejších udalostí histórie – príbehu smrti a vzkriesenia Ježiša Krista – uvidíte diela majstrov ako Caravaggio, Leonardo, Raffael, El Greco, Rembrandt, Michelangelo, Rubens, Tizian, Velázquez alebo Dalí.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Príbeh Kristovej smrti a jeho vzkriesenie ovládol západnú kultúru posledných 2000 rokov - je to možno najvýznamnejšia historická udalosť všetkých dôb popísaná evanjeliami a nemenej znázorňovaná najvýznamnejšími umelcami.

Niektoré z najväčších umeleckých diel západnej civilizácie sa zaoberajú práve týmto kľúčovým momentom histórie. Tento pútavý film sleduje veľkonočný príbeh, ako je znázorňovaný v umení od dôb prvých kresťanov až po súčasnosť. Snímka, ktorá bola nakrúcaná v Jeruzaleme, v Spojených štátoch a po celej Európe, skúma rôzne spôsoby, akými umelci líčili veľkonočný príbeh v priebehu vekov – a zachytáva tak históriu nás všetkých.

Veľká noc v umení (Easter in Art), Veľká Británia, 2020, 85 min., titulky, 12+
Réžia:
Phil Grabsky

Odporúčame

koncert

La Fanfarria del Capitán (ARG)

Argentínska formácia La Fanfarria del Capitán zavíta s posledným albumom El Cantomanto v posledný júlový deň na palubu lode Pink...Viac
Ne 30.6.2024 / Pink Whale
odporúčame!
iná akcia

Brekeke Market

So 27.4.2024 / Trhovisko Žilinská
odporúčame!
výstava

Na kusy. Fragment a torzo vo výtvarnom umení

27.5.2023 - 28.4.2024 / Schaubmarov mlyn v Pezinku
odporúčame!
výstava

Jina Park - Dom zázrakov

Na novú kapitolu vo výstavných projektoch Jiny Park, nazvanú Dom zázrakov, sa núka nazerať ako na chválu zázraku, ktorú živí...Viac
11.4.2024 - 1.6.2024 / Steinhauser gallery, Laurinská 3
odporúčame!