film

Vatikánske múzeá

Nevšedná výprava za poznaním najúžasnejšej umeleckej zbierky všetkých dôb budovanej viac než dvetisíc rokov zavedie divákov do útrob Vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky a predstaví im majstrovské diela viery. Po prvýkrát sem vstúpili ultra HD 4K/3D kamery, aby ukázali neoceniteľné kúsky umeleckej histórie sveta tak, ako ich ešte nikto doposiaľ nevidel.

29.10.2019, Ut


Jedinečný, očarujúci a fascinujúci dokument odkrýva stáročia skryté krásy Vatikánskych múzeí. Na filme štyri mesiace pracovalo viac než štyridsať profesionálov, ktorí v halách Vatikánskych múzeí nakrúcali najmä v noci najvzácnejšie umelecké diela sveta, zasahujúce do všetkých kultúr a historických epoch. Vďaka najpokrokovejším technikám nakrúcania, aké používajú vo svojich filmoch i režiséri ako James Cameron alebo Tim Burton, sa diváci budú môcť do úžasných diel histórie umenia doslova ponoriť a preniknúť ku všetkým detailom stropných malieb, fresiek či obrazov a takmer sa dotknúť povrchu plátien.

Vstúpte a vychutnajte si maľby Caravaggia s očarujúcou realitou, dotknite sa sochy Laokoóna a Belvederského torza, nechajte sa ovinúť postavami zo Sixtínskej kaplnky, ktoré nikdy nevyzerali reálnejšie než v tomto diele. Od úžasných klasických sôch k Piete od Michelangela, od obrazov Giotta či Leonarda da Vinciho k dielam Van Gogha, Chagalla a Dalího, od neobyčajných Raffaellových fresiek ako „Aténska škola“ až po majstrovské diela Michelangela v Sixtínskej kaplnke ako „Stvorenie Adama“ či majestátny „Posledný súd“. Toto sú kroky na unikátnej, naozaj emočnej ceste k prežitiu krásy na vlastné oči. Všetkými zastávkami po tejto ceste vás bude sprevádzať riaditeľ Vatikánskych múzeí, profesor Antonio Paolucci.

Vatikánske múzeá (The Vatican Museums), Taiansko / Anglicko, 2014, 70 min.
Réžia
: Marco Pianigiani

Film na Čsfd.cz 

Odporúčame

film

Mladosť

Po talianskej Veľkej nádhere prichádza Paolo Sorrentino so snímkou s medzinárodným hviezdnym obsadením. Film nás tentokrát...Viac
Ne 25.8.2019 / Kino Lumière
odporúčame!
koncert

Indietronica / Don´t Trust Butterflies

Pi 6.9.2019 / Dunaj˜
odporúčame!
party

Junction presents Buttechno /RU

Pi 20.9.2019 / Fuga
odporúčame!
film

Nikdy si tu nebol

Joe je vojnový veterán, ktorý si „nazbieral“ mnoho jaziev. Svoj bezvýchodiskový život trávi medzi domom, kde žije jeho čudácka...Viac
So 14.9.2019 / Kino Film Europe
odporúčame!