film

Vatikánske múzeá

Nevšedná výprava za poznaním najúžasnejšej umeleckej zbierky všetkých dôb budovanej viac než dvetisíc rokov zavedie divákov do útrob Vatikánskych múzeí a Sixtínskej kaplnky a predstaví im majstrovské diela viery. Po prvýkrát sem vstúpili ultra HD 4K/3D kamery, aby ukázali neoceniteľné kúsky umeleckej histórie sveta tak, ako ich ešte nikto doposiaľ nevidel.

Táto akcia sa konala v minulosti


Jedinečný, očarujúci a fascinujúci dokument odkrýva stáročia skryté krásy Vatikánskych múzeí. Na filme štyri mesiace pracovalo viac než štyridsať profesionálov, ktorí v halách Vatikánskych múzeí nakrúcali najmä v noci najvzácnejšie umelecké diela sveta, zasahujúce do všetkých kultúr a historických epoch. Vďaka najpokrokovejším technikám nakrúcania, aké používajú vo svojich filmoch i režiséri ako James Cameron alebo Tim Burton, sa diváci budú môcť do úžasných diel histórie umenia doslova ponoriť a preniknúť ku všetkým detailom stropných malieb, fresiek či obrazov a takmer sa dotknúť povrchu plátien.

Vstúpte a vychutnajte si maľby Caravaggia s očarujúcou realitou, dotknite sa sochy Laokoóna a Belvederského torza, nechajte sa ovinúť postavami zo Sixtínskej kaplnky, ktoré nikdy nevyzerali reálnejšie než v tomto diele. Od úžasných klasických sôch k Piete od Michelangela, od obrazov Giotta či Leonarda da Vinciho k dielam Van Gogha, Chagalla a Dalího, od neobyčajných Raffaellových fresiek ako „Aténska škola“ až po majstrovské diela Michelangela v Sixtínskej kaplnke ako „Stvorenie Adama“ či majestátny „Posledný súd“. Toto sú kroky na unikátnej, naozaj emočnej ceste k prežitiu krásy na vlastné oči. Všetkými zastávkami po tejto ceste vás bude sprevádzať riaditeľ Vatikánskych múzeí, profesor Antonio Paolucci.

Vatikánske múzeá (The Vatican Museums), Taiansko / Anglicko, 2014, 70 min.
Réžia
: Marco Pianigiani

Film na Čsfd.cz 

Odporúčame

letný festival

Festival Pohoda 2021

Dvadsiaty štvrtý ročník Pohody sa presúva o rok. Pohoda 2020 sa tak v tradičnej podobe neuskutoční, nahradí ju Pohoda In the Air...Viac
8.7.2021 - 10.7.2021 / Letisko Trenčín
odporúčame!
koncert

Katarzia - Celibát tour

Pi 23.10.2020 / Nová Cvernovka
odporúčame!
koncert

The Telescopes

Št 12.11.2020 / Kulturák
odporúčame!
festival

Zvuk for Modra 2020

Od 24. do 26. júla bude obľúbené vinohradnícke mesto žiť hudbou. Hudobným srdcom festivalu bude jazz, na svoje si však prídu...Viac
24.7.2020 - 26.7.2020 / Modra
odporúčame!