film

Tizian - ríša farieb

Cesta za majstrovskými dielami a životom revolučného umelca, ktorý stelesnil ducha Benátok svojím nezameniteľným štýlom, jedinečným použitím farieb a schopnosťou zachytiť dušu subjektov vo svojich dielach. Na počiatku 16. storočia, do mesta pokrytého zlatom, ktoré stojí na obdiv nad skrytým lesom, schádza z okolitých hôr chlapec.
odporúčame!
Táto akcia sa konala v minulosti

Nakoniec sa na neho bude spomínať ako na najskvelejšieho medzi maliarmi. Pozoruhodný majster farieb, brilantný obchodník s vlastným umením, inovátorský ako v kompozícii obrazu, tak v spôsobe jeho predaja – Tiziano Vecellio. V priebehu niekoľkých rokov sa stáva oficiálnym maliarom Serenissimy a najvyhľadávanejším umelcom najbohatších a najvplyvnejších dvorov v Európe.

Od Ferrary po Urbino, od Mantovy po Rím, až cez Španielsko Karola V. a jeho syna Filipa II. prechádza Tizian naprieč svojím storočím, ožaruje ho umeleckými dielami a inšpiruje umelcov, ktorí prídu po ňom. Dokonalý interpret náboženstva a mytológie, tvorca obrazov s bezprostrednou výrazovou silou, dominuje svojej dobe a zatieňuje svojich súčasníkov, pričom sa vždy riadi heslom: Umenie je mocnejšie než príroda.

Svojím ikonickým umením si získal pápeža i cisára a podarilo sa mu stať jedným z umelcov, ktorí symbolizujú celú renesanciu.

Laura Chiossone, Giulio Boato, Tal., 2022, 90 min., anglicko-talianska verzia, titulky, MP 12

 

Odporúčame

kurz / workshop

Dielničky s Drevenô koliesko

1.4.2023 - 1.4.2023 / Tržnica Nivy - 2. poschodie, Mlynské Nivy 5A
KIDSTOWN odporúčame!
divadlo

Divadlo SkRAT: Skupinová terapia

Renomovaný divadelný súbor sa poháda pri kreovaní novej inscenácie. Tu niekde sa začína predstavenie Skupinová terapia, ktoré...Viac
30.3.2023 - 28.4.2023 / A4 - priestor súčasnej kultúry
odporúčame!
divadlo

The Cotton Club

31.3.2023 - 22.4.2023 / Red Cat Cabaret Club
odporúčame!
divadlo

Cirkul'art: festival nového cirkusu 2023

Divadlo, cirkus, pouličné umenie. Festival nového cirkusu Cirkul'art je medzinárodnou prehliadkou kreatívnych a žánrovo pestrých...Viac
26.5.2023 - 28.5.2023 / Kaštieľsky park, Stupava
odporúčame!